Wpis z mikrobloga

Podobno kiedyś na tym tagu #antynatalizm człowiek mógł merytorycznie podyskutować z innymi, ale teraz widzę, że ten tag jest po to by osoby, które mają #dzieci oblewać pomyjami i pisać "jak możecie??!!!111 Życie to cierjenieeee. Wy troglodyty i bydło rozpłodoooweee". Wiem czemu to robicie, bo tak można pożreć się z jakimiś randomami z neta i odczuć satysfakcję, że jestem "lepszy" bo nie mam bachorów, a jeśli wrzucilibyście jakiś artykuł, ciekawy cytat, książkę o tematyce antynatalizmu to nie mielibyście takiego fun'u.
  • 71
  • Odpowiedz
  • 2
@Neko-chan51 czy widzisz tu ataki i wyzwiska wobec osób które mają dzieci?

Ja piszę obiektywne fakty że w życiu jest więcej cierpienia niż szczęścia, czy to jest obrzucanie pomyjami?
  • Odpowiedz
  • 3
@Neko-chan51 moje posty są w stylu

Nie róbcie dzieci bo

-będą się stresować
- będą musiały ciężko pracować
-będą cierpieć
-umrą

Czy to jest atak ad personam na rodziców?
  • Odpowiedz
  • 0
@galek: To zobacz jakie posty ostatnio wrzuciłeś. Wrzuciłeś kiedyś jakiś ciekawy cytat o tej filozofii lub jakiś artykuł? Czy używasz tego portalu by nazywać innych troglodytami?

@Kotouak No i o tym właśnie napisałam, ale niektórzy na tym tagu tego nie pojmują.
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: Za wyzywaniem nie jestem, ale wyobraź sobie że masz przed sobą totalnego egoistę, który w dupie ma to że skrzywdzi innego człowieka. Będziesz dla niego miła?
  • Odpowiedz
  • 0
@zjadamcum: A musisz ad personam? Inaczej się odzywać nie potrafisz? Do szkoły to dopiero po Nowym Roku idziesz i masz trochę wolnego czasu widzę. Dobrze wyżyj się jak ci tak w życiu źle ;*

@spbebc To co napisałeś ma duże spectrum. Po co mam się czepiać kogoś, że ma dziecko lub boryka się z problemem z niepłodnością? To jest jego życie i nie mam prawa ingerować w jego wybory życiowe.
  • Odpowiedz
  • 2
@Neko-chan51 @spbebc Tak jak napisał @spbebc jak ktoś jest głupi i krzywdzi innych to trzeba reagować.

Przeżyciez tą różowa zamiast dyskutować merytorycznie o etyce apisala ja chce mieć dziecko i tyle....

A niebieski napisał przy dziecku które płacze ze nic mu się nie dzieje
  • Odpowiedz
  • 1
@galek: Dziecko, które jest małe (na filmie ma 3 lata) nie chce iść do przedszkola i będzie nakłaniało rodzica różnymi metodami by nie iść, mimo iż gdy jest już w przedszkolu bawi się z innymi dziećmi i bierze udział w zajęciach. Tutaj nie chodzi o to, że ono cierpi, tylko dziecko 3-letnie musi się zaadoptować do nowej przedszkolnej rzeczywistości i do rozłąki z rodzicami - rozłąka jest najtrudniejsza i o to
  • Odpowiedz
  • 2
@Neko-chan51 zrob jescze jego fikołka...

Dziecko płacze i jest smutne ale ono nie cierpi bo się musi zaadoptować....

Ludzie wy nie używacie logiki wcale

Idac twoim tokiem rozumiwania to Jak złamie nogę to też nie cierpi bo się musi zrosnąć i jak się zrośnie to przestanie boleć... :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Neko-chan51 wrzuciłem filmik na którym dziecko płacze i jest smutne

Antynatalisci: to dziecko cierpi i jest smutne

Nataliscie: to dziecko tak obiektywnie nie jest smutne xD po prostu musi się stresować bo jest takie życie xD
  • Odpowiedz