Wpis z mikrobloga

@Zoyav: to nie jest wiedza tajemna, 2 minuty szukania i już wiesz. 30k jest kwotą wolną od podatku, jeżeli zleceniodawca ci jej nie rozlicza miesięcznie to płacisz podatek w zaokrągleniu od kwoty zarobku, a kwotę którą powinnaś płacić realnie dopiero oblicza ci się w picie rocznym i wtedy masz nadpłatę podatku. Jeżeli ci rozlicza ci miesięcznie to od 2,5k dochodu nie płacisz zaliczki na podatek dochodowy. W dużym uproszczeniu jeżeli zarabiasz
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel a czemu w 2021 i wcześniej nie dostałam zwrotu podatku na koniec roku tylko od razu mniej mi tego podatku kradli? i co zrobić, żeby w 2024 było tak samo?
  • Odpowiedz
@Zoyav: bo w 2021 kwota ta była śmiesznie niska 8k a po drugie w 2022 wprowadzili nowy ład i wszystko się zmieniło mocno. Złóż PIT-2 u pracodawcy.
  • Odpowiedz
@Zoyav: dlatego ty masz jej dać PIT-2 i wtedy to dostarcza do księgowej czy innej osoby co rozlicza wam wynagrodzenia i zgłoszenia do zus. Naprawdę zacznij się interesować cokolwiek bo to twoje pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel na uop mniej im kradną podatku newet tym co zarabiają ode mnie więcej brutto (widziałam ich paski), a mnie kradną więcej, ja już tego nie rozumiem zupełnie
  • Odpowiedz
@Zoyav:

na uop mniej im kradną podatku newet tym co zarabiają ode mnie więcej brutto (widziałam ich paski), a mnie kradną więcej, ja już tego nie rozumiem zupełnie

Pewnie nie złożyłaś PIT-2. Ci, którzy to złożyli, co miesiąc mają zmniejszoną zaliczkę na podatek o 300zł. Jeśli nie składałaś PIT-2 to pracodawca pobiera pełną kwotę zaliczki. Złożysz PIT-2 to będziesz dostawać 300 zł więcej na rękę (wtedy oczywiście w rozliczeniu rocznym nie
  • Odpowiedz