Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
@Ejber_z_Fyrtla:

1. Otulacz (choć nie każdemu dziecku może przypaść do gustu : https://otulacz.pl/sklep
2. Plastikowa nakładka na odkurzacz do wciągania glutów
3. Dobry oczyszczacz powietrza
4. Nebulizator
5. Kamerka (miałem xiaomi, tania i dobra)
6. Maszyna do podgrzewania butelki/słoika.
7. Termometr bezdotykowy.
8. Szumiś ;)
9. Woreczki na pieluchy. Nie eko, ale zawiniesz i nie śmierdzi.
10. Przy problemach z karmieniem nakładki silikonowe.

Zdecydowanie weźcie sobie położną też prywatnie. W razie
@Ejber_z_Fyrtla: o, i jeszcze - stopery do uszu, serio. Ja używałam zwykłych takich piankowych, potem przeszłam na słuchawki Bluetooth żeby nie zwariować z nudów i słuchałam audiobooków np w czasie mega długiego usypiania. Teraz kupiłam sobie loop engage - wyciszają hałasy i ograniczają bodźce ale pozwalają na normalna rozmowę.
@Ejber_z_Fyrtla: mój młody z pewnego powodu musiał pić mleko z puszki. Gdyby któryś z twoich też musiał i musiałbyś sypać mleko i zalewać wodą, to u mnie się NIE sprawdziły podgrzewacze. Za długo to wszystko trwało. Polecam w takim przypadku termos z wrzątkiem i dzbanek z ostudzoną wodą obok. po tygodniu nawet z zamkniętymi oczami będziesz w stanie wlać odpowiednią proporcję gorącej i zimnej wody, żeby była idealna dla młodego/młodej do
@Ejber_z_Fyrtla: dotrwałem do końca, to może nie będę powielał i dodam coś nowego. Z rzeczy odradzanych to podgrzewacz do chusteczek ale to już wywaliłeś. Szumiś raczej na minus. Kosz na pieluchy nie wiem po co, pieluchy się dobrze zawija i nie śmierdzą, chyba że będziecie fanami trzymania ich 3 dni. Potwierdze nebulizator i odkurzacz do nosa (ja mam banana z ali, ręczny był słabszy i nie działał tak skutecznie). Waciki bawełniane
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Ejber_z_Fyrtla dobra, to tu parę rzeczy się przyda, ale must have to:
- niania z kamerką, mam taką i jest genialna, bateria trzyma pół dnia nawet na włączonym ekranie, przy czym zasięg nawet czasami 100m, jak zabieraliśmy na wakacje: https://amzn.eu/d/0b801Nf
- jeśli jeszcze nie masz to suszarka do ubrań, stoi koło pralki, więc tylko wyciągasz i wrzucasz, koniec z rozwieszaniem prania, a to czasami przy 2 dzieci godzina dziennie do przodu,
-
Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.


@Ejber_z_Fyrtla: To chyba najbardziej zbędne graty na początek. A śmietnik + wkłady nie dość ze drogie, zajmuje miejsce to i tak nie ma żadnego realnego zastosowania - papmpery z dwójką zaczynają śmierdzieć dopiero w momencie jak zaczniecie rozszerzać dietę, a sama częstotliwość dwójek spada w tedy do 2-4 w ciągu dnia - w tedy najlepiej kupić taką rolkę z workami
@Ejber_z_Fyrtla u nas totalnie nie sprawdzila kamera ze starego telefonu, sa dedykowane aplikacje jak np BabyCam ale tryb nocny jest tragiczny i nic nie widac. U nas sprawdzila sie najprostsza kamera fomowa od xiaomi za +/- 100zl. Stary telefon uzywany do podgladania obrazu z kamery. Do usypiania nigdy nie dzialaly na nasza córkę misie szumisie. Z gamechangerow o ile masz miejsce polecam zakup suszarki do prania, w naszym przypadku przy jednym dziecku
@Ejber_z_Fyrtla Blizniacza mama here ;)

Termometr bezdotykowy. Przy blizniakach polecam Withings Thermo. Ma aplikacje na telefon, ktora automatycznie zapisuje odczyt z termometru pod wskazanym (na termometrze) profilem. Gdy oboje w nocy beda goraczkowac to latwo sie pogubic kto, kiedy, ile mial i jaki lek podaliscie (zwlaszcza przy niewyspaniu). Aplikacja automatycznie zapisujaca/sczytujaca z termometru to MEGA ulatwienie! Wstajesz rano i masz w telefonie info dla pediatry.

Podgrzewacze do butelek (jak przyjdzie karmic mlekiem
@Ejber_z_Fyrtla elektryczna niania, generator białego szumu, myjka do butelek dedykowana do modelu butelek, kocyki do ścisłego zawijania, łóżeczko do spania dla dziecka - żeby nie spał w łóżku bo to rak mimo że trochę ciężej, bujak na dzień elektryczny,
@Ejber_z_Fyrtla zamiast nawilżanych chusteczek używaliśmy po prostu większych płatków kosmetycznych maczanych w ciepłej wodzie - 10 razy taniej a idą tego wielkie ilości :)
Ze swojej strony polecam bujaczek baby bjorn (cena oderwana od rzeczywistości ale młody uwielbiał w tym siedzieć)