Wpis z mikrobloga

a potem zaczynasz pracować w międzynarodowej firmie i zaczyna ci się to przydawać w pisaniu wiadomości/maili


@colliee: Regularnie mam kontakt z klientami z zagranicy i nigdy tego nie potrzebowałem. W mailu się zwracasz do konkretnej osoby, czemu miałbym używać he/she?

Dlaczego to redflag?


@choochoomotherfucker: Bo to znaczy, że ktoś spędza za dużo czasu na tiktokach i instagramach i robi pewne rzeczy bo inni tak robią. Dawanie zaimków stało się poniekąd
@LatajacyJeczmien: nie chodzi o rozmowy 1:1, ale o bardziej zawiłe sytuacje, gdzie masz sprawę do załatwienia z kilkoma osobami naraz i nie wiesz jak określać którąś z osób. Możesz zawsze mówić po ich imieniu, ale zaimki są naturalniejsze
@LatajacyJeczmien: nie znasz większości imion na świecie - musisz sprawdzać i możesz się pomylić (nieprawidłowa/niepełna informacja w google). Są też imiona unisex

A jak ktoś poda zaimki w belce maila czy innym łatwo dostępnym miejscu to nie trzeba niczego analizować
@colliee: Znam najbardziej popularne, i tak jak mówię, pracując już dobre parę lat mailując z ludźmi zza granicy nigdy nie musiałem użyć she/he, a jakbym już musiał, to mogę po prostu użyć imienia danej osoby, co ma nawet większy sens. "XYZ said" a nie "he said" i po problemie. Jakbym zobaczył, że ktoś w stopce ma zaimki to bym zrobił X D