Wpis z mikrobloga

co robisz z mięsem? Każdy zabiera że sobą czy do skupu za hajs oddajecie?


@pomaranczowyogorek: Zasada jest taka, że w chwili śmierci zwierzyna staje się własnością koła łowieckiego. Zasady potem ustala zarząd koła, ale praktycznie 100% kół łowieckich ma zasadę, że możesz <odkupić> tuszę tego zwierzęcia za cenę taką samą, jak na skupie. Kada potem idzie na odszkodowania dla rolników.

Dla przykładu: Wczoraj łanię pozyskałem, 79kg tusza. Kilo tuszy po 5,50
@pomaranczowyogorek: Pośrednim efektem ASF jest to, że spora większość kół ma teraz swoje chłodnie. Przez to dostęp do dziczyzny jest bardzo ułatwiony. Zasady w takiej chłodni ustala zarząd koła. U mnie "dla cywila" cena za tuszę to co dla myśliwego +2zł/kg - z fakturą i badaniami w tej cenie. Koła i skupy mogą sprzedawać tylko tusze - dalsza obróbka jak sam rozbiór to inne przepisy/działalność gospodarcza.
W takim scenariuszu mimo "dziczego"
@OskarDeveloperski: @Kujamandzaro tak, tak. Niestety jestem z rodziny myśliwych więc wiem jakie to są #!$%@?. Oni i ich znajomi z kółeczka #!$%@?ów łowieckich. Kij wam w dupę psychole. Na szczęście zdarzają się wypadki na polowaniach i sami się czasami potraficie odstrzelić xD i jak wy napompowani testosteronem chady lubujecie się w zabijaniu mogę w spokoju ruchać wasze matki z psem na zmianę zagryzając sobie kotlecika sojowego xD