Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest to co aktualnie dzieje się na rynku rowerowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętam jak w 2021 sama dostępność aluminiowej szosy na 105 za ponad 7k zł była okazją samą w sobie i wszystko co się pojawiało to schodziło na pniu.

A teraz? Carbon na Ultegrze za 6,7k zł, Carbon na 105 Di2 za 8,4k zł (rok temu sama grupa 105 Di2 kosztowała jakieś 5-6k zł) i takie wstawki wiszą po kilka dni.

Wydaje mi się że jesteśmy w historczym dołku cen rowerów, coś jak 2014 w nieruchomościach i jak ktoś jest na kupnie roweru to wygrał.
Od przyszłego roku firmy zmniejszą produkcję, ogarną podaż, wyprzedają nadstock z magazynów i sytuacja się pewnie trochę dla nich unormuje i skończą się okazje.

Zapraszam do dyskusji. Czy kupować teraz na flipy czy jeszcze czekać ( ͜͡ʖ ͡€)


#szosa #gravel
Zabi96 - Niesamowite jest to co aktualnie dzieje się na rynku rowerowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P...

źródło: Screenshot - 2023-12-15T172239.439

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 14
tzw sprzęt do #!$%@? kierowców:)


@RobinSchudl: "Prawdziwi" kierowcy jak płatki śniegu, wszystko ich #!$%@?: rowerzyści, inni kierowcy, samochody elektryczne, jak ktoś za wolno wyprzedza i nie daje zpierd@Ala?. Ogólnie ich problem
  • Odpowiedz
@Zabi96: sam jeżdżę rowerem. Jako kierowca zauważyłem, że problem z typami na rowerach miejskich, crossach, czy góralach nie istnieje. Za to geniusze na szosówkach to wrzód, im bardziej obcisłe gacie tym większy.
  • Odpowiedz
@Zabi96: trochę zależy jak na to patrzysz. Bo tutaj nie masz ani trochę prestiżowej marki, model jest jeden z najniższych i starych, ultegra jest poprzedniej generacji, a na koniec wisienka na torcie - rozmiary dla dużych chłopców.

Co nie zmienia faktu, że masz rację - 6,5k za karbon teraz to fajna cena.

Jeszcze ciekawiej jest na rynku ebikeów, fajne modele np po 12k przez chwilę były (msrp 30k+)
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie: Nie przesadzajmy z tym prestiżem, nie jest aż tak źle, Cube to jednak nie Romet,
Coś z większym prestiżem też było:
Wilier Cento 10 SL Ultegra 11s - 8,5 k
Wilier GTR Team 105 11s - 7k
Bianchi Infinito XE Rival AXS - 10k

Te 7k za aluminium w 2021r też miałem na myśli coś pokroju Canyona, bo aluminiowa Emonda kosztowała już wtedy pewnie z 10k.
Rozmiary też można spokojnie
  • Odpowiedz
@Zabi96 I bardzo dobrze, niech spadają z rowerka #hehe Jeszcze tylko polscy sprzedawcy niech lecą z cenami w dół, a jak nie to niech zdychają. Grx400 za 6k? Za tyle to już grx600/800 ma być!
  • Odpowiedz
@Zabi96: ja bym powiedział, że to niewiele większy prestiż niż Romet. Ot tania marka. Żeby nie było - miałem kilka (Agree, SL Road) i teraz mam emtb od nich.

A co do wymienionych promek - jestem na bieżąco z pepperkiem i z reguły jest jakiś problem z tymi rowerami, najczęściej to stare modele, a do tego rozmiary z brzegów skali, albo dziwny sklep.
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie: fahhrad.de jest sprawdzony, ale zaraz go już nie będzie dlatego się wyprzedają. Większe sklepy się nie wyprzedają bo mają na tyle płynności finansowej aby przeczekać do wiosny i sprzedać drożej, tylko te mniejsze sklepy które nie mają na tyle siana żeby zapłacić producentowi za preorder na przyszły sezon muszą się na wariata wyprzedawać i odzyskiwać kasę.
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut Ok, to jest jakiś argument podnoszący wiarygodność marki, chociaż bardziej do szosowców to przemawia.

To czego mi u nich brakuje to przecierania szlaków, wyznaczania trendów lub chociażby wyróżniającego się czymś marketingu, a Cube realizuje się w niczym nie wyróżniających się od reszty konkurencji modelach i jedyne czym walczy to promocjami cenowymi z Rometami i Krossami.
  • Odpowiedz
Rometami i Krossami.


@ujdzie: Ale Romet i Kross nie sponsorują zawodowych drużyn kolarskich tak jak Cube (Cube sponsoruje kilka) i na ich rowerach nie jeździ się w Tdf. Aktualna mistrzyni świata w triathlonie ironman zdobyła tytuł na rowerze Cube w tym roku. Rozumiem, że to marketing, ale przecież takimi zagrywkami zdobywa się sławę i prestiż, których ani Romet ani Kross nie mają. To mogą być całkiem dobre rowery, ale ich metka
  • Odpowiedz