Wpis z mikrobloga

@vornikor: @specter69 kupuje na Degiro. Obecnie trzymam w iShares Core S&P 500 (fundusz należący do Blackrocka, czyli największego funduszu na świecie). Prowizja Degiro przy zakupie wynosi 1 euro, więc dużo lepiej niż w polskich domach maklerskich należących do banków.

Wcześniej kupowałem Vanguard S&P 500, ale nie wiem czemu zniknęła mi ta opcja do zakupu
@mickpl: O h uju złoty. Czyli dolar leci na 3 zł

W sumie się zgadza, Tusk rządzi, a jak rządził ostatnio, to też był po 3 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS wyciekło zdjęcie cinkciarza, który sprzedawał @mickpl dolary po cenie spot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS2 Przy takim becie nie chciałeś wziąć chociażby dźwigni x2?
Szanse że dolar spadnie do 2 zł
enten - @mickpl: O h uju złoty. Czyli dolar leci na 3 zł

W sumie się zgadza, Tusk rz...

źródło: 1400

Pobierz
rzy takim becie nie chciałeś wziąć chociażby dźwigni x2?


@enten: Takie pieniądze nie ładuje się na dźwigni XD

W tym momencie jestem już do przodu gdybym sprzedał uwzględniając spread. Trochę źle policzyłem, bo myślałem, że więcej wyjdzie, ale generalnie wszystko powyżej 3,97 to czysty zysk bez negocjowania kursu.
Takie pieniądze nie ładuje się na dźwigni XD


@mickpl: Ja bym powiedział, że własnie takie pieniądze ładuje się na dźwigni ale to moja opinia.



W tym momencie jestem już do przodu gdybym sprzedał uwzględniając spread.


Powodzenia teraz z życiem zawodowym i prywatnym trzymając taką pozycję otwartą. Sam pamiętam, że jak grałem na wybuch wojny lub blef Putina to wstawałem o 5 rano by sprawdzać wiadomości. W końcu stety/niestety trafiłem ale noszenie
@enten: Ale to nie jest "pozycja" w tym sensie, że to są zwykłe dolary, które jeszcze pójdą na lokatę jaką znajdę. Ta kasa nie jest mi niezbędna do życia, jak trzeba będzie to mogę ją zamrozić tak na 2 lata i gitara.
@mickpl: Bywa i tak. Ja za to mogę się założyć że w ciągu 2 lat dolar będzie przynajmniej po 3,50. Zawołam jak osiągniemy ten pułap.
@mickpl: @mickpl tylko,że fed zapowiedział zatrzymanie i w następnym roku obniżki stóp procentowych, co doprowadzi do obniżki dolara i wzrost rynku akcji, więc chyba już lepiej byłoby kupić złoto. No chyba, że ruskie na nas napadną i zlotowka się zesra.
Najtaniej masz zwykle w swoim banku. Zadzwoń na infolinię i powiedz, że chcesz kupić 100k dolanów, czasami wystarcza 50k i powiedz wprost, że chcesz kurs lepszy niż na Cinkciarzu i Revoluci


@mickpl: Mam w mbanku spread na euro 1.5 grosza. Sami dali bo mam konto firmowe w euro i widzieli, ze transferuje do innyvh bankow. Teraz sami na tym zarabiają.
jaki masz spread na usd/pln w swoim banku? Ja byłem prosić o lepszy kurs bo powiedziałem że wole wymieniać na walutomacie i zmienili mi tak że mam spread minimalnie powyżej 2 grosze. Jaki ty masz?


@Ghost2: nie wiem czy w mBanku się da taki wynegocjować, ale spokojnie da się dostać dużo lepszy w innych miejscach przy obrocie na rozsądnym poziomie (w sensie - bez konieczności robienia milionowego obrotu)
tomek123456789 - >jaki masz spread na usd/pln w swoim banku? Ja byłem prosić o lepszy...

źródło: Screenshot_20231218-145941

Pobierz
@Ghost2: najprościej chyba jest w kantorze od TMS Brokers - zbliżone kursy do tych z mojego screena są od ręki bez konieczności obrotu (na stronie jest napisane że to kantor dla firm, ale przy składaniu wniosku można normalnie zaznaczyć że rejestruje się konto jako osoba fizyczna) - jeżeli po rejestracji będą gorsze niż na stronie przed zalogowaniem to trzeba poprosić mailowo o zmianę spreadów na koncie. Dla EUR jeszcze Aion wychodzi