Wpis z mikrobloga

Mam zagwostkę, odnośnie zapisu w warunkach promocyjnej marży banku PEKAO. Nie do końca rozumiem zapisu o wpływach:
- W całym okresie kredytowania jest posiadaczen rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego prowadzonego przez Bank z regularnymi miesięcznymi wpływami z tytułu wynagrodzenia z umowy o pracę/ emerytury/ renty/ dochodów uzyskiwanych z innych źródeł, w wysokości X

Czy ja muszę zmienić numer konta do wypłat u pracodawcy, czy mogę przelewać sobie z innego konta na to konto w PEKAO wyznaczoną sumę i będzie okej? W banku są sprzeczne informację i już nie wiem kogo pytać..
#kredyt2procent #bk2 #bezpiecznykredyt
  • 4
  • Odpowiedz
Czy ja muszę zmienić numer konta do wypłat u pracodawcy,


@k9994: Nie wiem, ale ja bym tak zrobił z uwagi na bezpieczeństwo (ryzyko podwyższenia marży przez bank) i wygodę (nie musisz pamiętać, żeby co miesiąc samemu zasilać to konto kwotą X). Zaraz po wpływie wynagrodzenia zostawiasz sobie kwotę na zejście raty a resztę przelewasz na swoje podstawowe konto
  • Odpowiedz
Czy ja muszę zmienić numer konta do wypłat u pracodawcy, czy mogę przelewać sobie z innego konta na to konto w PEKAO wyznaczoną sumę i będzie okej? W banku są sprzeczne informację i już nie wiem kogo pytać..


@k9994: Jeśli uzyskujesz wynagrodzenie z umowy o pracę to bank wymaga przelewu bezpośrednio od pracodawcy.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: a powiedz mi, jakbym chciał przejść na JDG. Jak to rozegrać, bo często wiem, że ludzie po prostu nie zgłaszają tego bo nie ma zdolności na początku ale dopóki płacą jest okej. Natomiast tutaj jest ten drugi aspekt tych wypływów, bez zgłoszenia nawet jakbym zapewnił wpływy na konto z firmowego to po prostu mi podniosą tą marżę po 10 latach?
  • Odpowiedz
@k9994: W przypadku działalności gospodarczej bank wymaga wpływu z własnego konta firmowego, przelew powinien mieć tytuł wynagrodzenie.

Ewentualnie podniesienie oprocentowania może się wydarzyć po 10 latach, wtedy nie będzie dopłat, a co za tym idzie przeszkód do refinansowania kredytu.
  • Odpowiedz