Wpis z mikrobloga

Nadal trudno uwierzyć, jak blisko było aby Polska skończyła jak Węgry. Widzimy co się dzieje w Europie, gdzie partie autorytarne mają coraz większe poparcie. Po części jest to wina lewicowych pomysłów i błędów jak np. problem imigracji, ale jednak nadal lepiej mieszkać (w sensie wolności, praw człowieka itd.) w Niemczech czy Francji niż na Węgrzech albo Rosji. Polacy dali się omamić, było już blisko zlikwidowania najważniejszych niezależnych mediów, przejęciem w całości sądów i innych najważniejszych instytucji ALE na szczęście także Polacy dali przykład reszcie Europy np. Słowacji i zmienili władzę na nie idealną bo takiej nie ma, ale na pewno dużo lepszą i przede wszystkim taką, która nie zbliża nas do wschodu ale zachodu, mam nadzieję, bez błędów i wad tego zachodu.
#sejm #polska #4konserwy #neuropa #wybory #polityka
Nobody32 - Nadal trudno uwierzyć, jak blisko było aby Polska skończyła jak Węgry. Wid...

źródło: IMG_1865

Pobierz
  • 35
@Nobody32: oglądałem wszystkie obrady praktycznie. Te końcowe dni to było epitafium emocji, kiedy widać było na twarzy tuska jak zmęczony jest tą walką z pluciem pisowców, jeszcze wyciągał 'rękę' łagodnie i kulturalnie mówiąc do nich, kiedy mówił o dziadkach i lechu kaczyńskim, to wszystko było tak pięknie rozegrane że momentami serio miałem łzy w oczach że to TOTALNE ZŁO odchodzi w niepamięć, niestety będą w sejmie w dużej ilości hołoty, ale
ufff jet tusk. Czekam na 100konkretow w 100dni. przepraszam 99. Tym razem nie wyrucha nas w dupe prawda ?


@Furiat a kiedyś cie wyruchał? na ośmiorniczki, przeksięgowanie kasy z ofe do zusu czy na rentowną prywatyzację cukrowni? bo widzisz, gdy tylko liźniesz trochę wiedzy to nagle aferki platformerskie przestają być aferkami a jedynie zwyczajnym realizowaniem własnej polityki. Czego o pisowskim plebsie powiedzieć nie można
cieszę się w cholerę, chociaż każdy z nas wie że nie idą różowe czasy m.in. przez pomysły 'światowych' rządów, UE i korporacji, to po prostu - NIE MA INNEJ DROGI. nie da się być państwem niepołączonym tymi relacjami w dzisiejszym świecie, więc trzeba to zaakceptować i być tego częścią.


@ShpxLbh: Tylko jest różnica między byciem w sojuszu z innymi państwami a byciem trybikiem który bezrefleksyjnie realizuje polecenia silniejszego - zwłaszcza jak
Zwykle też tak jest, że kraje z wysokim wskaźnikiem wolności obowatelskich (więc te "lewackie"), są po prostu bardzo bogate.


@johny-kalesonny: No to nie jest prawda, bo kraje Zatoki Perskiej temu przeczą, kraje azjatyckie jak Singapur, Chiny, Korea Płd itd. Zbyt wiele zmiennych.
(oprócz Singapuru i Korei Płd, gdzie Korea raczej jest bardziej liberalna niż Singapur)


@johny-kalesonny: Nie nazwałbym Korei Płd krajem szczególnie liberalnym- biorąc pod uwagę sytuację kobiet, jak i osób starszych jak i mężczyzn (ciężki pobór, duża liczba samobójstw), problemy z korupcją i oligarchą większą niż we wspomnianych Węgrzech, kompletny brak rozliczenia dyktatury wojskowej i więżniowie politycznil, którzy niedawno wychodzili po 20-30 letnich wyrokach. Myślę, że z PISem dobrze się dobrali.