Wpis z mikrobloga

Według GUS w 2021 Związek Wyznaniowy Gmin Żydowskich liczył ok 1500 członków, jest to najliczniejsze stowarzyszenie żydowskie w Polsce. Dla porównania Stowarzyszenia buddyjskie liczą ponad 5000 członków. Dlaczego w polskim parlamencie mamy prócz symboli katolickich akurat żydowskie ? Dlaczego nie ma tam wystawianych symboli buddyjskich czy nawet jeszcze liczniejszej grupy muzułmańskiej?
Oczywiście nic nie usprawiedliwia w tym przypadku dzisiejszego zachowania Brauna, gdyż było conajmniej głupie i niebezpieczne dla osób go otaczających w tamtym momencie.

Według mnie sprawa powinna wyglądać tak :
1. Szanujemy wszystkie mniejszości w Polsce
2. Brak jakichkolwiek symboli religijnych w parlamencie
3. Symbole religijne tylko wyznania większościowego

#sejm #polityka #konfederacja #polska
  • 26
  • Odpowiedz
Dlaczego w polskim parlamencie mamy prócz symboli katolickich akurat żydowskie ?


@daveb1: może przez to że ważny rozdział w historii polski, w dodatku nie wcale taki stary? kiedy niemcy mordowali Polaków i żydów i Polskich żydów na naszej ziemi?
  • Odpowiedz
Dlaczego nie ma tam wystawianych symboli buddyjskich czy nawet jeszcze liczniejszej grupy muzułmańskiej?


@daveb1: Myślę, że gdyby buddyści lub muzułmanie chcieli się pomodlić raz w roku tam z jakiejś okazji, to czemu nie? Może zapytaj, jest np we Wrocławiu przy ul. Kasprowicza jakaś islamska organizacja, zaraz koło kebaba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzi o to, żeby wyeliminować religie z procesu podejmowania decyzji politycznych, a nie zakazywać ludziom
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ridicolous napisałem większościowe co w przypadku Polski będzie ok 90 % katolików. Podałem 3 różne opcje, które po prostu WEDŁUG MNIE wydają się sensowne.
  • Odpowiedz
napisałem większościowe co w przypadku Polski będzie ok 90 % katolików.


@daveb1: Około 70%. I spada.

Podałem 3 różne opcje, które po prostu WEDŁUG MNIE wydają się sensowne.


@daveb1: To wtedy pierwsza "opcja" nie pasuje do reszty.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Eremites Ok jestem w stanie przyjąć taki argument( ͡º ͜ʖ͡º), ale Hitler koniec końców chciał się pozbyć najlepiej wszystkiego co nie aryjskie. Ż
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ridicolous tak zgadzam się, ale to już najcięższe do wykonania dlatego jest opcja 3 gdzie większość religijna nie szanuje innych mniejszości zamiast szanowania tylko wybranej jednej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
przypadku Polski będzie ok 90 % katolików


@daveb1: Tylko dlatego tak to wygląda na papierze, bo nikt nas się nie pytał, czy chcemy być zapisani do sekty, czy nie, więc daruj sobie te dane z dupy
  • Odpowiedz