Wpis z mikrobloga

Według GUS w 2021 Związek Wyznaniowy Gmin Żydowskich liczył ok 1500 członków, jest to najliczniejsze stowarzyszenie żydowskie w Polsce. Dla porównania Stowarzyszenia buddyjskie liczą ponad 5000 członków. Dlaczego w polskim parlamencie mamy prócz symboli katolickich akurat żydowskie ? Dlaczego nie ma tam wystawianych symboli buddyjskich czy nawet jeszcze liczniejszej grupy muzułmańskiej?
Oczywiście nic nie usprawiedliwia w tym przypadku dzisiejszego zachowania Brauna, gdyż było conajmniej głupie i niebezpieczne dla osób go otaczających w tamtym momencie.

Według mnie sprawa powinna wyglądać tak :
1. Szanujemy wszystkie mniejszości w Polsce
2. Brak jakichkolwiek symboli religijnych w parlamencie
3. Symbole religijne tylko wyznania większościowego

#sejm #polityka #konfederacja #polska
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@daunowix pisałem o zadeklarowanych katolikach więc mówiąc o 90% miałem na myśli tylko tych, którzy zadeklarowali, że w cokolwiek wierzą, a nie ogół ludności Polski. Polecam najpierw zapoznać się z tymi danymi przed ich oceną
  • Odpowiedz
@daveb1: Tak, dlatego, że to deklaracja, za którą nic nie idzie. Np. w Niemczech za taką deklaracją płaci się podatek wyznaniowy na kościół. W Polsce, Kościół Katolicki dostaje od państwa hajs ryczałtem na podstawie pogłowia ochrzczonych. To po pierwsze. Po drugie, nieładnie jest wykorzystywać coś takiego do narzucania czegokolwiek jakimkolwiek mniejszością w kraju konstytucyjnie świeckim. Jeszcze więcej można by powiedziedzieć, ale szkoda mi czasu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@daunowix ale nie szkoda czasu na bezsensowne wpisy jak dwa poprzednie, niczego nie narzucam równie dobrze wszystkie krzyże i chanuki z sejmu mogą być wywalone. Masz jakieś bardziej wiarygodne dane na ten temat skoro uważasz, że te takie nie są? Po co ktoś miałby w spisie podać, że jest wierzący skoro nie jest ? Co innego dzieci, gdzie za nich pisze to ktoś inny, ale w tym przypadku to się tyczy
  • Odpowiedz