Wpis z mikrobloga

@naksu: bo zbyt niskie umiejętności regulacji emocjonalnej i pewnie temperament który to jeszcze pogorszą.
ja wezmę 300zł bo użyłem więcej 'mądrych' słów niż arp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@naksu: Ciężko ocenić o co ci chodzi.
Może cały szkopuł w tym, że próbujesz sobie radzić z emocjami, zamiast po prostu odczuwać emocje? Co to w ogóle znaczy radzić sobie z emocjami? Emocje po prostu są. Tutaj nie ma nic do radzenia sobie. Radzenie sobie z emocjami, brzmi jak zabranianie sobie odczuwać emocji, czyli tłumienie emocji, czyli patologiczne zachowanie, które nie ma żadnych pozytywów.

Odczuwasz emocję? To po prostu ją obserwuj.
@fff112 takie, że np nie chcieli mi przyjąć zwrotu w sklepie albo że ktoś się mnie czepia albo mi coś utrudnia, nie wiesz co to jest konflikt? gdy ktoś cię atakuje
@naksu: wydaje mi się, ze napisałem dlaczego. nieradzenie sobie z emocjami jest efektem -> tego co pisałem. chyba
temperament jest w zasadzie wrodzony, a niskie zdolności regulacji masz bo nie wypracowałaś wykształcenia lepszych. więc te co nabyłaś są efektem indywidualnych predyspozycji i doświadczeń życiowych.
@10129: czyli to, że daję się łatwo sprowokować wynika według ciebie z mojego temperamentu, który nie znając mnie określiłeś jako jaki właśnie?
np nie chcieli mi przyjąć zwrotu w sklepie albo że ktoś się mnie czepia albo mi coś utrudnia, nie wiesz co to jest konflikt? gdy ktoś cię atakuje


@naksu: fajnie, że podałaś jakieś przykłady. Co zrobiłaś w tych sytuacjach?

"Obsługa" konfliktowych sytuacji, to umiejętność jak każda inna. Np. na kursach asertywności możesz poćwiczyć różne scenariusze i wyćwiczyć kilka strategii. Ja uczyłem się tego w terapii i w sumie ciągle się uczę.
@fff112: przecie ja nie wiedziałam, że jest zły kod przyszło takie i takie zwracałam wgl zwracałam to w tym samym dniu co paczkę odebrałam, paragon był, metki były
zrobiłam to co moja matka


@naksu: no to masz już odpowiedź na swoje pytanie. Tylko czy to cię satysfakcjonuje i chcesz poprzestać na tych gwałtownych i automatycznych reakcjach? Nie musisz powielać niezdrowych wzorców własnej matki, możesz nauczyć się lepszej komunikacji w sytuacjach konfliktowych.