Wpis z mikrobloga

W ogóle skąd ból dupy o te strefy czystego transportu? Tak jakby te przepisy likwidowały w tym obszarze jakikolwiek ruch, tymczasem sprawa jest prosta:
- Masz normalne auto - nic się dla ciebie nie zmienia
- Jesteś biedakiem posiadającym gruza? Wypad do zbiorkomowego wagonika

Serio, o jakim „wykluczeniu komunikacyjnym” tu mowa, skoro jest alternatywa?

#bekazpodludzi #patologiazmiasta #warszawa #krakow
  • 37
  • Odpowiedz
  • 51
@stanleymorison: Mało tego, mówimy o Warszawie więc oprócz autobusów jest jeszcze metro, tramwaje, pociągi, rowery, hulajnogi, przejazdy na aplikacje i samochody na aplikacje.

Sęk w tym że ci co protestują to sami ludzie z wiosek, tam nie ma żadnej alternatywy i oni myślą że komuś dzieje się krzywda kiedy jedyną krzywda jaka się dzieje to mieszkańcom którzy muszą wiecznie się męczyć z blachosmrodami

@2xpapanalepiku: niektórzy chcieli wyrzucić również suvy, wtedy
  • Odpowiedz
  • 13
definicja pełnego zaszczepienia


@fortron: szuru, szuru, szuru...

Definicja nie ma znaczenia, chodzi o to by pozbyć się z miasta jak największe ilości aut, jeśli sądzicie że możecie grać na emocjach to pudło, nic wam to nie da.
  • Odpowiedz
  • 52
@stanleymorison Mam normalne auto którym mogę jeździć po Berlinie, Wiedniu itp. bez ograniczeń, ale za dwa lat nim nim nie wjadę do stolicy ekologicznego świata warszafki.
#sct

To ludziom dyktuje rafałek z podróży za pieniądze podatników na stację benzynową w Arabii Saudyjskiej. A co?
  • Odpowiedz
@stanleymorison dokładnie, przecież sct dotyczy stricte gruzów. Większość tych aut nie powinno się poruszać po drogach. sam mam "gruza" z Euro 5 więc bez przesady. 10-15 letnim autom niż nie grozi, a takie auta to już często gruzy
  • Odpowiedz
  • 3
@zielony_goblin Pacz, pan diagnosta z rentgenem w oczach. Zdalnie potrafi przeprowadzić badanie techniczne. Inżynierowie VAG pewnie biją do ciebie drzwiami o oknami z taką wiedzą i doświadczeniem XD.
  • Odpowiedz
10-15 letnim autom niż nie grozi, a takie auta to już często gruzy


@zielony_goblin: bo ludzie którzy jeżdżą tymi samochodami to stać na lepsze samochody. Zamiast na poprawę sytuacji materialnej to będą przeznaczali zdecydowanie więcej pieniędzy na transport. A bogatsi będą mieli pustsze ulice. Na jakość powietrza to będzie miało mały wpływ jak już to zostało pokazane wielokrotnie.
  • Odpowiedz