Wpis z mikrobloga

W ogóle skąd ból dupy o te strefy czystego transportu? Tak jakby te przepisy likwidowały w tym obszarze jakikolwiek ruch, tymczasem sprawa jest prosta:
- Masz normalne auto - nic się dla ciebie nie zmienia
- Jesteś biedakiem posiadającym gruza? Wypad do zbiorkomowego wagonika

Serio, o jakim „wykluczeniu komunikacyjnym” tu mowa, skoro jest alternatywa?

#bekazpodludzi #patologiazmiasta #warszawa #krakow
  • 37
@Njal: Panie ja to mam dobre połączenie, jadę do do Arkadii na zakupy. Wymieniam umywalkę, szafkę na buty u uzupełniam parę kwiatków w Leroy. Trochę pokupuje ciuszków. Jeszcze jakaś spożywka w markecie. Z tym wszystkim w cztery kursy na przystanek się wyrobię. Czasen nawet nikt nie #!$%@? żadnego fantu podczas gdy wracam po resztę. Motorniczy tramwaju tylko szeroko się uśmiecha i czeka aż wrzucę wszystko na pokład. Czasem jakiemuś się śpieszy
@zielony_goblin: przecież z roku na rok będą coraz młodsze auta wpuszczać, to są jaja jakieś że w 203x roku będziesz mógł wjechać max 10 letnim autem, gdzie ceny aut i surowców tylko w górę, na końcu tylko najbogatszych bedzie stać a reszta co? serio ktoś to popiera? gdzie wielokrotnie były badania że te spaliny to malutki ułamek syfu w powietrzu, a większą szkodliwość na powietrze ma pył z hamulców, robienie #!$%@?
@Njal: miasta na zachodzie wycofują się z SCT bo nie przynosi to pozytywnych skutków. Problem Warszawy to miasta satelickie pchające wszystko co się da w stare piece.
Zbiorkomy są wydajne na obecny wolumen podróżujących. Ale wydajne nie znaczy przyjemnie.

Zrób sobie test - zawieź chore dziecko do lekarza zbiorkomem w godzinach szczytu.

Nie każdego stać a tak radykalne zmiany, które na zachodzie nie przyniosły pozytywnych skutków to zamach na wolność warszawiaków
SCT to będzie niezły przekręt. Piszą, że to jeden z wymogów KPO. Według mnie wprowadzą SCT w większych miastach, przyjaciele misiaczka wygrają "przetarg" na system do weryfikacji/obsługi wjeżdżających do miast.
Następnie wpłynie kasa z KPO, wtedy rządzący powiedzą, że wsł#!$%@?ą się w prośby obywateli i zlikwidują SCT lub ograniczą je do ścisłego centrum. Misiaczek i przyjaciele zgarną to co będą mieli do zgarnięcia, a suweren bedzie zadowolony, bo znikają ograniczenia.

Już widzę
@stanleymorison: wiesz co wywalone miał bym w to SCT jak by nie było na obrębie całego miasta, na szczęście posiadam 30 i 40 letnie gruzy którymi wjadę, teraz walczę by inni mogli wjechać. Nie każdego stać na nowe auto, zresztą, mnie współczesne wozy nie jarają, wszekie suvy i crossovery mnie brzydzą.
Już widzę oczami wyobraźni jak zwolennicy ograniczeń takich jak te, za te 2-3 lata będą przeszukiwać internet celem znalezienia argumentów, które będą potwierdzać, że SCT pozytywnie wpłynęła na jakość powietrza.


@kozabonzo: Lol, ale ja w dupie mam ekologię. Jestem całym sercem za SCT bo może wreszcie się zrobi luźniej na drogach, jak złomiarze przestaną swoimi gruzami pakować się do centrum
@stanleymorison Czaję. Natomiast tak jak wspominałem wg mnie to SCT to poprostu kolejna możliwość napchania kabzy. Zwykły Kowalski raczej odczuje to tylko w portfelu, a jakość życia mieszkańców miast raczej nie wzrośnie.
Oczywiście to mój punkt widzenia i mogę sie bardzo zaskoczyć, ale w kontekście SCT to jestem pesymistą.