Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #sztucznainteligencja

Gdybym był próżny, powiedziałbym coś w stylu „a nie mówiłem?”, ale nie jestem próżny, więc powiem, że mimo wszystko jestem zawiedziony.

„Just one problem: the video isn’t real. “We created the demo by capturing footage in order to test Gemini’s capabilities on a wide range of challenges. Then we prompted Gemini using still image frames from the footage, and prompting via text.” (Parmy Olsen at Bloomberg was the first to report the discrepancy.)

So although it might kind of do the things Google shows in the video, it didn’t, and maybe couldn’t, do them live and in the way they implied. In actuality, it was a series of carefully tuned text prompts with still images, clearly selected and shortened to misrepresent what the interaction is actually like. You can see some of the actual prompts and responses in a related blog post — which, to be fair, is linked in the video description, albeit below the “…more””
JamesJoyce - #programowanie #programista15k #programista25k #sztucznainteligencja 

G...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: patrząc na ich barda to też mnie zdziwiło, że tu tak dobrze sobie radzi. Niech dalej mają tego nieudolnego prezesa, to z tej firmy zostanie tylko wspomnienie o potędze informatycznej
  • Odpowiedz
@JamesJoyce tak to jest z tymi pięknymi demami AI - dopóki nie zobaczę końcowego, działającego produktu to w żaden film nie uwierzę. MS też piękne dema copilotow robiących cuda wypuścił, sfabrykowane w opór, bo później jak dostać narzędzie do testów to nawet 10% zaprezentowanych możliwości nie ma.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: Przecież na początku było napisane
"sequences shortened throughout"
oraz
"This video highlight some of our favourite interactions with Gemini"

Także po przeczytaniu tych 2 już mozna było się domyślić że trzeba nagrac filmik wrzucić z wypoiwedzianym promptem. Filmik zostanie zamieniony na jakieś klatki typu co 1 sek, poczekasz z pół minuty i dopeiro będzie odpowiedż
  • Odpowiedz
Także po przeczytaniu tych 2 już mozna było się domyślić że trzeba nagrac filmik wrzucić z wypoiwedzianym promptem. Filmik zostanie zamieniony na jakieś klatki typu co 1 sek, poczekasz z pół minuty i dopeiro będzie odpowiedż


@zibizz1: przecież to nie tak działało, co google samo opisało na blogu. Tam nie było żadnego podziału filmu na klatki, bo wrzucali tam tylko kilka klatek jako zdjęcia, a prompty były tekstowe. Do tego nie
  • Odpowiedz