Wpis z mikrobloga

Siemka, zaczynam myśleć o zakupie pierwszego mieszkania z kredytem 2p w Warszawie.
1. Orientujecie się może o ile tańsze jest mieszkanie od dewelopera?
2. Czy mieszkania z rynku wtórnego łatwo kupić? W takim sensie, że jest to jak z wynajmowaniem, że 10 osób zainteresowanych jednym miejscem czy faktycznie jak powiem, że jestem zainteresowany to nie dowiem się, że 5 innych osób też chce kupić? Jak to jest z kupnem za pomocą kredytu? I nie mam na myśli jakiegoś najlepszego mieszkania w tej cenie, tylko przeciętne

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredyt2procent
  • 29
@bluffek: Nie masz szans już zdążyć jak teraz dopiero za mieszkaniem się rozglądasz. Teraz to jest ostatni moment żeby zbierać papiery i już składać wniosek. Szukanie mieszkania czesto zajmuje miesiace.

Na mieszkanie łapiące się na BK2 (czyli w duzych miastach male metraze) jest ogromny popyt inwestycyjny. I moze sie okazac, ze przyjdziesz na mieszkanie, a 5 osob juz sie bedzie licytowac, a kolejne 5 jest umowione za godzine ( ͡°
  • 0
@MonsterKill: dzięki, doczytałem. Myślicie, że jak zawnioskuję o kredyt w ciągu tych paru tygodni to później będę przez kolejne parę miesięcy mógł szukać mieszkania czy musiałbym do stycznia mieć mieszkanie?
@bluffek: to nie przypuszczenia - piniendzy po prostu nie ma i nie bedzie. Wyczerpalismy juz budzet na rok 2024, a dalej w obsludze sa wnioski/zawierane sa umowy. Nowa koalicja jest raczej sceptyczna do dosypania pieniedzy, ale zawsze jest nadzieja, ze ktos posmaruje. W koncu z wiatrakami prawie sie lobbystom udalo.
@MonsterKill: dzięki, doczytałem. Myślicie, że jak zawnioskuję o kredyt w ciągu tych paru tygodni to później będę przez kolejne parę miesięcy mógł szukać mieszkania czy musiałbym do stycznia mieć mieszkanie?


@bluffek: najpierw trzeba miec mieszkanie, potem kredyt. widze ze jestes zupelnie zielony - tutaj masz playliste cala jak wyglada proces kupna na rynku pierwotnym i wtornym: https://www.youtube.com/watch?v=hFYOc7DwyR4&list=PLe_pQszqkPaurFFf1xpdaR1s4y0-MwDME&index=3 - warto zobaczyc, bo jest duzo zagadnien
@bluffek: szukaj i nie słuchaj wyk0pków, niewiadomo czy to odwołają. Ważne, żeby w umowie przedwstępnej/deweloperskiej dogadać, żeby w przypadku odmów banków zadatek wracał na konto, wtedy nic nie stracisz po podpisaniu takiej umowy, nawet jeśli po podpisaniu program się skończy.