Wpis z mikrobloga

Myszka bezprzewodowa, to game changer, ale czy tak samo jest z klawiaturą? Zamierzam kupić nową i brałbym bezprzewodową bez zastanowienia, gdyby nie fakt, że jest kilkaset złoty droższa od modelu po kablu. Ma ktoś może klawe bez kabla i podzieli się odczuciami, czy warto dopłacać?

#klawiaturamechaniczna #klawiatura #pcmasterrace #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mellisuga: game changerem bym tego nie nazwał aczkolwiek wszystko wygląda schludnie jak nie masz kabla, weź pod uwagę też że większość modeli ma raczej słabą baterię i na podświetleniu nie będzie trzymała zbyt długo. Używałem przez dłuższy czas bezprzewodowej i na podświetleniu trzymała kilka dni a na wyłączonym grubo ponad miesiąc. Ostatnio zbudowałem sobie nową, tym razem wróciłem do kabelka i jakoś nie przeszkadza bo w sumie i tak tylko
  • Odpowiedz
@Mellisuga: miałem bezprzewodową ale wymieniłem na podświetlaną z kablem bo mnie wkurrzało wyminienianie bateri i zapalanie światła żeby widziec literki ( )
  • Odpowiedz
@Mellisuga: Bezprzewodowa klawa to nie taki game changer jak myszka. Z włączonym podświetleniem działa krócej niż bez. Moją można sparować poprzez bluetooth z dowolnym innym urządzeniem co czyni ją bardzej uniwersalną, a tak to nie ma różnicy.
  • Odpowiedz
Myszka bezprzewodowa, to game changer, ale czy tak samo jest z klawiaturą? Zamierzam kupić nową i brałbym bezprzewodową bez zastanowienia, gdyby nie fakt, że jest kilkaset złoty droższa od modelu po kablu. Ma ktoś może klawe bez kabla i podzieli się odczuciami, czy warto dopłacać?


@Mellisuga: jest wiekszy porządek na biurku
  • Odpowiedz
@Mellisuga: Na jakieś polecajki to się nie będę porywał bo moje dwa ostatnie sprzęty to chinole, jeden właśnie był bezprzewodowy a drugi składak, aczkolwiek większość klawiatur nada się do pogrania i do pisania, jak lubisz tkl to np ten genesis zbiera dobre opinie ostatnio, jakieś akko były ostantio na ali w promo albo można się pokusić o przeszukanie aliexpress i złożenie czegoś na własna rękę. Ciężko też polecać bez określonego
  • Odpowiedz
@Mellisuga: Myszka bezprzewodowa to "game changer" bo myszkę non-stop targasz lewo prawo góra dół, a w grach dochodzi jeszcze oś pionowa, więc tam faktycznie kabel wadzi i jego brak powoduje że gra się lepiej.

Ale klawiatura? Też nią machasz na wszystkie strony czy jest to zwykły wielki kloc który leży w jednym miejscu? A bezprzewodowe klawiatury na ogół nie mają super hiper zajebistych protokołów 2.4GHz z super niskimi opóźnieniami jak to mają myszki bezprzewodowe. Za to mają Bluetooth, czyli nieustandaryzowane ścierwo które doda Ci input lag.

Także nie, brak kabla w klawie będzie krokiem w tył jeżeli zależy Ci na natychmiastowych reakcjach w
  • Odpowiedz
Przy okazji polecacie jakąś klawiaturę do pisania i pogrania jednocześnie?


@Mellisuga:
Mam Logitech MK850 plus myszka Mx Vertical. Jestem zadowolony z zestawu.
  • Odpowiedz