Wpis z mikrobloga

#rozrywka #reddeadredemption2 #rdr2 #kartagraficzna #rockstargames #rockstargamespolska #grafika #pc #gry #ustawienia #problem

Siemano kolano, mam pewien problem z grą RDR2 na PC. Po krótce opiszę problem oraz co dotychczas udało mi się ustalić, spróbować.

Niedawno zainstalowałem grę RDR2, niestety spotkałem się z problemem ustawień graficznych. Posiadam aktualnie kartę graficzną RTX 3070 TI oraz monitor w rozdzielczości 2560x1440. W żadnej innej grze nie spotkałem się z takim problemem oraz aktualnie inne gry działają poprawnie.

Problem:- Nie mogę ustawić swojej rozdzielczości oraz pełnego ekranu w ustawieniach. Maksymalnie mogę ustawić rozdzielczość FULL HD oraz gdy ustawię pełen ekran to gra nie działa w pełnym ekranie.

Urządzenie wyjściowe 0 to karta zintegrowana, a 1 to moja zewnętrzna, czyli RTX 3070Ti (Załączam screena, aby może to rozjasnić).

Gdy ustawię "pełen ekran" to gra nie działa w pełnym ekranie tylko powiedzmy jest ustawiona na 3/4 ekranu i w zasadzie to jest główny problem.

Co zauważyłem, zrobiłem?:

W przypadku, gdy zmienię kartę graficzną na zintegrowaną to mogę ustawić swoją rozdzielczość oraz pełen ekran. Niestety no jest to karta zintegrowana i mam wtedy 5fpsów. Więc, gdy chcę grać na swojej karcie to nie mogę ustawić swojej rozdzielczości itp. a na zintegrowanej mogę.

- Szukałem w Internecie rozwiązań i ludzie sugerowali dodawać jakieś parametry startowe na steamie przy uruchamianiu - nie pomogło
- Aktualizacja sterowników itp. - nie pomogło, mam najnowsze
- Wyłączenie zintegrowanej karty nie pomogło, #!$%@?ło mi kompa i musiałem resetować ustawienia biosu XD
- Próbowałem zmieniać pliki konfiguracyjne gry i dawać go tylko do odczytu, aby więcej nie modyfikowały się - nie pomogło, gra w jakiś sposób i tak ustawia swoje ustawienia.
- Próbowałem też przez nvidia expirience ustawić maksymalne ustawienia to teoretycznie zmienia je. Jednak po uruchomieniu gry znowu rozdzielczość się zmniejsza i nie jest gra na fullscreenie.
- Kontaktowałem się z rockstar games support to oni zaczęli mi wymieniać wszystkie kroki, które już próbowalem np. aktualizacja sterowników, wyłączenie karty zintegrowanej (w skrócie raczej nie ogarniają, albo to był jakiś bot z dupy)
- Próbowałem tez robić reinstall (raczej wiedziałem, że to nie pomoże), ale no czasem polecenie informatyków, czy próbował pan włączyć i wyłączać pomaga - tutaj nie pomogło

Dodam jeszcze, że gdy zmienię rozdzielczość swojego ekranu w Windowsie z 2560x1440 na 1920x1080 to gra wtedy "wskakuje" na pełen ekran, ale no wiadomo tracę na jakości + wciąż nie mogę grać na tej właściwej, czyli 2560x1440.

Miał ktoś taki problem???
szymonpakerski - #rozrywka #reddeadredemption2 #rdr2 #kartagraficzna #rockstargames #...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 4