Wpis z mikrobloga

@dotankowany_noca: To dźwiganie to tam #!$%@? bo można przyjąć % średniej masy ciała i normy mięśniowe wynikające z budowy anatomicznej kobiet i mężczyzn, ale znacznie gorszy jest nierówny wiek emerytalny i liczenie średniej życia na emeryturze łącznie dla kobiet i mężczyzn. To trzeba natychmiast zrównać do 65 albo 67 dla obu płci i liczyć średnią dalszą długość trwania życia oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.

No i jeszcze to że kobiety nie
@Hararr: Dlatego, że na emerytury przechodzi wyż, a na rynek pracy wchodzi już kolejny niż. Podwyższanie kobietom i obniżanie mężczyznom pozwoli co najwyżej na utrzymanie dzisiejszego status quo wydatków ZUS, ale ten status quo jest nie do utrzymania i tworzy duże deficyty. Rozwiązaniem problemu jest zwiększenie liczby płatników i zmniejszenie liczby beneficjentów - podwyższenie wieku emerytalnego robi obie rzeczy jednocześnie.
PfefferWerfer - @Hararr: Dlatego, że na emerytury przechodzi wyż, a na rynek pracy wc...

źródło: dzietnosc_w_Polsce

Pobierz
@efeeem: przecież napisałem że w polskim prawie. Przeczytałeś komentarz PfefferWerfer?

Masz tu fragment z pozytywną dyskryminacją

1. Ubezpieczonym urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r. przysługuje emerytura po osiągnięciu wieku emerytalnego wynoszącego co najmniej 60 lat dla kobiet i co najmniej 65 lat dla mężczyzn, z zastrzeżeniem art. 46, 47, 50, 50a, 50e i 184.
To dźwiganie to tam #!$%@? bo można przyjąć % średniej masy ciała i normy mięśniowe wynikające z budowy anatomicznej kobiet i mężczyzn, ale znacznie gorszy jest nierówny wiek emerytalny i liczenie średniej życia na emeryturze łącznie dla kobiet i mężczyzn. To trzeba natychmiast zrównać do 65 albo 67 dla obu płci i liczyć średnią dalszą długość trwania życia oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.


@PfefferWerfer: CZY TY WŁAŚNIE ZAŁOZYŁEŚ ŻE CIAŁO KOBIETY
@dotankowany_noca: Nieprawda, to po prostu odzwierciedla inne uwarunkowania biologiczne kobiet i mężczyzn. Nawet dość silna kobieta jest prawdopodobnie słabsza od przeciętnego nastolatka, nie mówiąc o dorosłym mężczyźnie.

Z podobnych przyczyn kobiety powinny mieć znacznie wyższy wiek emerytalny od mężczyzn, ponieważ żyją dłużej.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kajtosz wczoraj na tiktoku widziałem babe która szykowała się na pierwszy dzień pracy i potem przebitka na to że zaryczana cała bo ona nie da rady nie dali jej tego co na umowie i nie wytrzymała i tego samego dnia się zwolniła. Pytacie co to było - produkcja, jakieś pakowanie paczek XDDDDD
@zeek:

Wczoraj byłem w markecie budowlanym i zaczepiłem pracownicę sklepu, że chcę kupić kosę spalinową (rodzicom się kończy ważność jakichś kuponów i muszą teraz wziąć). No to mi tam trochę poopowiadała, choć miałem napisane którą wziąć. Gdy powiedziałem, że biorą, to okazało się, że w półce nie ma i trzeba z górnego regału wziąć. Czy myślisz, że ona to zrobiła? Nie. Czekałem 20 minut, aż wróci chłop z przerwy, żeby mi