Wpis z mikrobloga

Niebawem kończę studia inżynierskie MIBM na Aghu. Wiem, że nie chcę iść na 2 stopień, tylko pójść do pracy. Gdzie najlepiej szukać pracy po tym kierunku? Uderzać bardziej w stanowiska konstruktorskie czy coś innego? A może się gdzieś przeprowadzić? Wiem, że po tym kierunku kokosów raczej nie ma. #krakow #pracbaza #mibm #inzynieria #studbaza
  • 15
@Pepu323: co ci szło dobrze na studiach? W czym czułeś się najlepiej? Zadaj sobie te pytania, bo dziś jesteś jak narzędzie do wszystkiego, czyli do niczego. Realnie inżynierem, który będzie mógł podjąć konkretne decyzje, w pełni świadomie, z podstawą merytoryczną, będziesz za jakieś kilka dobrych lat. Warto więc obrać dobry dla ciebie zawód już na starcie, byś nie skakał po tematach i branżach co chwila, bo to prosta droga do słabej
@Pepu323: w Krakowie jest kilka inżynierskich korpo z działami mechaników, możesz sprawdzić juniorskie stanowiska np. w Jacobs. Dobrze żebyś umiał obsługiwać Inventora/Solida i AutoCAD, reszty się nauczysz na miejscu.

W stricte konstruowanie maszyn bym nie szedł, raczej coś związanego z liniami produkcyjnymi i ogólnie pojętą inżynierią zakładów przemysłowych.
@Pepu323 jak chcesz pracować przy konstrukcji maszyn to możesz uderzać do: Team Technik, Aumatic, Automations Technik, Pro-Assem, Abis, Philogic (ta jest już kawałek od Krakowa)
@Testujezycie imo bardzo niewdzięczny zawód.

Zwykle duży wachlarz obowiązków,
-zarobki na poziomie średniej krajowej +1k
-duża odpowiedzialność (co krok można popełnić błąd ktorego nikt nie wykryje a na produkcjia albo montażu spowoduje sroga inbe i koszty)
-kiepskie warunki pracy (w 90% tylko stacjonarnie,
często gdzieś po jakiś zadupiach),
-nie rzadko monotonna (przerabianie w kółko podobnych projektów + przeklepywanie dokumentacji),
-stosunkowo mało ofert pracy

Pewnie komuś może się trafic jakaś fajna posadka w
@Tefes93 dzięki za podzielenie się doświadczeniem.

Ja kiedyś porzuciłem mibm ale z tego powodu, że nie dostałem żadnego zaproszenia na rozmowę do biura. Próbowałem się dostać przez produkcję (podobno najlepszy technolog/konstruktor to taki, który przeszedł przez produkcję) - bezskutecznie.

Trafiłem do innego biura, jestem wypalonym klepaczem danych w excelu, który rozważa nawet powrót do tematów związanych z mibm.

Niestety czekałaby mnie redukcja wynagrodzenia, pewnie jeszcze więkdze problemy ze znalezieniem pracy (od kilku