Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdzie w Polsce najlepiej poddać się #wazektomia?
Czy po pierwszej weryfikacji niepłodności sprawdzacie co jakiś czas, czy się utrzymuje?
Czy stosujecie dodatkowe środki ochrony (ogrzewanie jąder, żele plemnikobójcze, inne)?

Przed przejściem zabiegu chciałbym oddać próbki #sperma do kilku banków (min. 2, np. jeden w Polsce i jeden w USA).
Jakie banki warto wybrać, i ile to kosztuje rocznie?
Czy można oddać spermę w Polsce, utrwalić ją zaraz po pobraniu, i przesłać do innego banku?
Jak długo przechowywana jest sperma, która jest uznana za zdatną do użycia i niestwarzająca podwyższonych ryzyk zdrowotnych dla dziecka z niej poczętego?

#pytanie #seks #dziecko #dzieci #plodnosc #macierzynstwo #ojcostwo #antykoncepcja #zdrowie #medycyna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdzie w Polsce najlepiej poddać się #wazektom...

źródło: 0sbank

Pobierz
  • 6
Czy po pierwszej weryfikacji niepłodności sprawdzacie co jakiś czas, czy się utrzymuje?


@mirko_anonim: odniosę się tylko do tego - koniecznie wykonaj drugie badanie, bo przykładowo u mnie doszło do rekanalizacji i mimo że pierwsze badanie wykazało bezpłodność, to na drugim pojawiły się plemniki i musiałem jechać na korektę.
@mirko_anonim:

Jak długo przechowywana jest sperma, która jest uznana za zdatną do użycia i niestwarzająca podwyższonych ryzyk zdrowotnych dla dziecka z niej poczętego?


Praktycznie bez ograniczeń.

ile to kosztuje rocznie


Zależy gdzie. Na pewno mają cenniki na stronach. W Polsce koszt rzędu ~700 zł rocznie.

Czy stosujecie dodatkowe środki ochrony (ogrzewanie jąder, żele plemnikobójcze, inne)?


Sama wazektomia jest najskuteczniejszą z dostępnych metod antykoncepcji. Ludzie stosują mniej skuteczne metody (np. antykoncepcja hormonalna,
@Noniusz Pierwsze badanie po miesiącu, drugie po pół roku i w tym drugim pojawiły się plemniki. Czyli mamy przedział 1-6 miesięcy w którym nastąpiła rekanalizacja. Na szczęście dla mnie, tak mnie przerażała wizja wpadki, że po pierwszym badaniu nadal stosowaliśmy antykoncepcję.