Wpis z mikrobloga

  • 0
@fervi:

Uproszczona walidacja


Ten portfel używa SPV i losowych serwerów z listy. Oznacza to, że podczas weryfikacji płatności musisz zaufać podmiotom trzecim jedynie w niewielkim stopniu. Nie jest to jednak tak bezpieczne, jak pełny węzeł, jak na przykład Bitcoin Core.


Czy to jest bezpieczne? Jak bardzo trzeba ufac podmiotom trzecim, jezeli ten portfel bedzie zainstalowany na swiezo postawionym linuksie?
Bitcoin core wymaga 65GB miejsca, troche duzo.
Bitcoin core wymaga 65GB miejsca, troche duzo.


@zaciskk: Raczej 500GB

Czy to jest bezpieczne? Jak bardzo trzeba ufac podmiotom trzecim, jezeli ten portfel bedzie zainstalowany na swiezo postawionym linuksie?


@zaciskk: W sensie nikt ci kasy nie zabierze. Musi być taki serwer, który powie ile na swoich kontach masz hajsu itd. Wie to dlatego, że on ma te kilkaset GB (w przypadku Ethereum TB) danych.
  • 0
@fervi: a jeszcze jakbys mogl wyjasnic, wygenerowalem adres do odebrania btc i mozna ustawic jego waznosc np. 1 dzien. O co tu chodzi, jak ustawie np. ten 1 dzien, ale btc dojda dopiero po 25h to co sie z nimi stanie?
@zaciskk: Najlepsze jest to, że wcale nie musisz instalować żadnego portfela.Wystarczy, że ściągniesz electrum.AppImage z oficjalnej strony i uruchamiasz jako program bez instalacji. Nwm czy portfele ethereum oferują tą możliwość.
  • 0
@fervi: @bazookas_milborne a powiedzcie mi jeszcze, bo electrum generuje adresy z prefixem bc1, ale gielda bittrex nie obsluguje takich adresow. Czy mam poprostu z adresu wyciac poczatek czyli bc1 czy trzeba zmienic gdzies w ustawieniach electrum typ generowanego adresu?
@zaciskk: electrum obsługuje technologię adresów bech32 (bc1), na której zaimplementowano segwit. Rozwiązania masz dwa, zmienić giełdę lub portfel na obsługujący technologie P2PHK (zaczynający się na 1) lub P2SH (zaczynający się na 3).
@zaciskk: Będziesz więcej płacił za transfery. Możesz też przyjąć na taki stary, a potem przelać na nowy, ale to też średni deal, chociaż możliwy.
@zaciskk: nie, w każdej chwili możesz je odzyskać na dowolnym portfelu. Najważniejszy jest seed. Transportuj swoje bircoiny na dowolny portfel, potem ten seed możesz odtworzyć na dowolnym portfelu używającym technologii bech32. Bitcoin jest zawsze kompatybilny, nie ma obaw, że stracisz możliwość zarządzania swoimi monetami
  • 0
@bazookas_milborne: @fervi albo zamienic btc na eth? Przy wyplacie eth jest taki komunikat

Withdrawal instructions


In the withdrawal address field, we only support hex addresses. A proper hex address starts with 0x

Czy to jest legitny adres i czy bedzie obslugiwany przez MyCrypto?
@zaciskk: O ile mi wiadomo, to ether ma jedną technologię adresów (szesnastkowe z 42 znakową długością). Powinno grać, ale nwm jak to będzie z kosztami. Wydaje mi się, że bitcoin jest tańszy.