Wpis z mikrobloga

#zalesie #pracbaza

No i stało się.
Jestem na etapie wykańczania domu, wszystko co odłożę wkładam w dom. Dodatkowo kostkarz źle obliczył metry i jestem mu winien 20k PLN, co spłacam po 2k miesięcznie. Poduszka finansowa to 4k PLN, bo zbieram na rolety. Auto firmowe, wiec swoje sprzedałem i wpakowałem w domu.

Wczoraj dostałem wypowiedzenie.

Kurtyna.

Ps. Żona i dwójką małych dzieci, więc jeśli chodzi o wsparcie psychiczne to nie istnieje.

Psychika mi klęknęła. Jestem w czarnej dupie.

6k kredytu miesięcznie plus 3k przelewam na wspólne konto na życie i z 1k opłat.
  • 39
  • Odpowiedz
@mam__pytanie faktycznie kolorowo¯_(ツ)_/¯ Dlatego ja zawsze bałem się budowy domu. Pozostaje poszukać roboty, jak Cię było stać na takie życie to pewnie było to jakieś godziwe zajęcie i znajdziesz sobie nowe. A żona nie pracuje?
  • Odpowiedz
  • 7
@Qullion jest dokładnie odwrotnie. Im wyżej jesteś tym trudniej znalezc robotę. Mówimy to o usługach, które są kosztem, a nie generują zysku bezpośrednio, np. HR, finanse, księgowość, IT typu help desk.
Co innego, gdy generujesz przychód dla firmy. Firma za Ciebie zapłaci 50z a to co zrobisz będzie warte 200.
To że w biurze jest czysto, komputery działają, a pensje zostały przesłane nie generuje przychodu bezpośrednio.
  • Odpowiedz
  • 0
@analog_brain muszę się zamulac piwkiem, bo trochę mną telepie. Umysł podpowiada że jakoś dam radę, ale ciało nie daje się oszukać i odczuwa stres.
Gdyby to się wydarzyło za 2 lata to na bank miałbym na przeżycie 6 miesięcy bez pracy.
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: ja też nie pracuję w IT i szukanie pracy sprowadza się do kilku dni jeżeli są chęci do jej szukania. Z tego co wynika to zarabiasz ponad 10k, więc jak dla mnie to powinieneś pójść powiedzieć, że chcesz pracować i pracujesz.

Wykańczasz dom, a już kładziesz kostkę, to dziwne. Ludzie budują chaty za kilka milionów i potrafią żwiru nasypać koło domu, kostkę robią na sam koniec jak wszystko zrobione
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion w korpo na UOP, żeby na konto wpłynęło 10k to musisz zarabiać blizej 20k PLN.

Ja już mieszkam w domu. Kuchnia łazienki podłogi są. Da się mieszkać. Ale np. bez mebli to trochę słabo. Wszystko obstawione kartonami. Ale spać gdzie jest, stół też.
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: kogo obchodzi ile zarabiasz brutto. Liczy się to ile zarobisz do ręki, a jeżeli firmę stać to cię zatrudnia.

Znajdź mniej płatną robotę, ale od zaraz i będziesz miał. Dziwi mnie fakt, że zarabiasz tyle, ale nic nie robisz by się rozwinąć i nie musieć szukać tej roboty.

Z meblami to sprawa jest prosta, ikea. Świetnie nadają się jak dzieci są małe.
Szkoda, że się pospieszyłeś z kostką, teraz
  • Odpowiedz
Wypowiedzenie w jakim trybie z jakim okresem wypowiedzenia? Odprawę otrzymasz? Sprawdź w OWU kredytu (bank prawdopodobnie musiał kazać Ci wykupić) czy nie przysługuje Ci odszkodowanie w wysokości choćby kilku rat kredytu, gdy nabędziesz status bezrobotnego.
Jeśli nic z tego to chociaż tymczasowa praca za kilka k bądź wyjazd za granicę jeśli rozmowy z ewentualnymi pracodawcami odbywałyby się zdalnie.
  • Odpowiedz