Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki. Witam w ten piękny sobotni dzień. Zaczynamy zabawę, każdy kto nie jest brudasem, myje zęby i nigdy nie miał leczenia kanałowego u #dentysta daje plusa. Plebs że zgniłym zgryzem dupa cicho

#ankieta
adrninistrator - Hej mirki i mirabelki. Witam w ten piękny sobotni dzień. Zaczynamy z...

źródło: endodoncja

Pobierz

Czy miałoś leczenie kanałowe?

  • Tak, jestem brudno i nie myję zębów 47.4% (1831)
  • Nie, dbam o higienę jamy ustnej jak należy 52.6% (2033)

Oddanych głosów: 3864

  • 93
zawsze chowam zęby do szklanki jak ide spać


@makerpaker22: a zębów się nie chowa do szklanki. To jakiś dziwny zwyczaj wykreowany przez amerykańskie filmy.
Protezę się myje i np zamyka w czystym pudełeczku z dziurkami na powietrze, albo po prostu kładziesz np na coś czystego i suchego.

Zostawiając w szklance z wodą, robisz świetne eldorado dla bakterii które sobie żyją na protezie jak pączek w maśle.
@makerpaker22: @Tyrande by mieć zdrowe zęby należy przestsć wpierdslac. Jeżeli zjemy chipsa, to przez następne pół godziny nasze zęby są atakowane przez bakterie. Potem przez kolejne pół godziny się regenerują. Wystarczy jeść regularne 3 posiłki dziennie i nie podjadać
@makerpaker22: oczywiście, że tak. Ja osobiście myję dłużej niż te 2 min, ale jak ktoś ma skila, to 2 min starczy. Ważne by myć poprawnie.

Czy miałeś kiedyś coś takiego, że jak przejechałeś paznokciem po jedynkach to zeskrobywałeś taki miękki biały nalot? To próchnica. Jeśli tego nie usuniesz z zębów w ciągu 12-48h to to stwardnieje i już zwykłą szczoteczką nie zmyjesz.

Tak samo kamień na zębach to nie taki kamień,
@adrninistrator: sam nigdy nie miałem leczenia kanałowego i w ogóle niewiele mi robiono w zębach, a już po 30. jestem. Nie uważam żebym jakoś przesadnie dobrze o zęby dbał. Oczywiście myję je rano i wieczorem, ale niestety często jest to szybkie mycie, a nie takie dokładne, kilkuminutowe. W każdym razie na pewno mam poczucie, że nie dbam o nie wystarczająco dobrze. Dieta też taka sobie.
Zostawiając w szklance z wodą, robisz świetne eldorado dla bakterii które sobie żyją na protezie jak pączek w maśle.


@Tyrande: a to nie o to właśnie chodzi, że w tej szklance nie ma czystej wody tylko jakiś czyszcząco-odkażający płyn?

O proszę, pół sekundy w googlach znajduje na przykład taki produkt - wrzucasz protezę do szklanki z wodą i dorzucasz taką tabletkę (ta akurat ma na obrazku aparat ortodontyczny ale to raczej
KEjAf - >Zostawiając w szklance z wodą, robisz świetne eldorado dla bakterii które so...

źródło: image_2023-12-02_131023209

Pobierz