Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki. Witam w ten piękny sobotni dzień. Zaczynamy zabawę, każdy kto nie jest brudasem, myje zęby i nigdy nie miał leczenia kanałowego u #dentysta daje plusa. Plebs że zgniłym zgryzem dupa cicho

#ankieta
adrninistrator - Hej mirki i mirabelki. Witam w ten piękny sobotni dzień. Zaczynamy z...

źródło: endodoncja

Pobierz

Czy miałoś leczenie kanałowe?

  • Tak, jestem brudno i nie myję zębów 47.4% (1830)
  • Nie, dbam o higienę jamy ustnej jak należy 52.6% (2033)

Oddanych głosów: 3863

  • 93
@maresun: a, chyba że tak. po prostu w 90% jak ludzie piszą "ząb zepsuł się od środka" oznacza albo próchnicę wtórną pod wypełnieniem, albo próchnicę z małego przebicia szkliwa (np. w bruździe lub na stycznej) która z zewnątrz jest praktycznie niewidoczna, a pół zęba przegnite
@makerpaker22:

Wszystko zależy przede wszystkim od tego czy ktoś ma zęby bardzo podatne na pruchnice czy nie


Gówno prawda, mityczna podatność nie ma nic do rzeczy. Liczy się właściwą hiciena (czyli nie tylko szczotkowanie, ale również nitkowanie codziennie i higienizacja w gabinecie co pół roku) i niska częstotliwość spożywania cukru, a także jakość prowadzonego leczenia stomatologicznego. Geny mają znikome znaczenie.
@maresun: to nie geny, tylko #!$%@? dentysta albo czegoś nie mówisz xD Miałeś rtg raz do roku przy okazji przeglądu? Przy przeglądzie samym lusterkiem (w dodatku bez lup czy mikroskopu) bardzo wielu rzeczy nie widać, dopiero na zdjęciach rtg są widoczne.
geny są bez znaczenia, w dorosłości większość chorób nie wpływa na zęby, jedynie uraz może wiele zmienić.


@SkrytyZolw: aha więc moje fhooj krzywe zęby które nie mieściły się w ryju wyginały I ścierały, pękały nie ma znaczenia. Leki inhalacyjne też nic. Nie chcę wiedzieć ile kasy już wydałem aby doprowadzić wszystko do porządku. A jakbym nie miał możliwości finansowej? Byś napisał że brudas? A ja nawet popierałem ze szczoteczką i pasta