Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki. Witam w ten piękny sobotni dzień. Zaczynamy zabawę, każdy kto nie jest brudasem, myje zęby i nigdy nie miał leczenia kanałowego u #dentysta daje plusa. Plebs że zgniłym zgryzem dupa cicho

#ankieta
adrninistrator - Hej mirki i mirabelki. Witam w ten piękny sobotni dzień. Zaczynamy z...

źródło: endodoncja

Pobierz

Czy miałoś leczenie kanałowe?

  • Tak, jestem brudno i nie myję zębów 47.4% (1831)
  • Nie, dbam o higienę jamy ustnej jak należy 52.6% (2033)

Oddanych głosów: 3864

  • 93
@adrninistrator: miałem kanałowe bo ząb zaczął się psuć od środka, dentysta nawet na rentgenie mówił ze wygląda na zdrowego, ale boli, a jak boli to wiercimy i jak wywiercił to się okazało że ząb do kanałowego, czy to znaczy że jestem brudasem?
@adrninistrator: myje elektryczna szczoteczka po sniadaniu, po kolacji, czasem w trakcie dnia sie tez jeszcze zdarzy jak mam dostep a cos zjadlem takiego co sie osadza. nitkuje praktycznie po kazdym posilku, plukam po kazdym myciu, korzystam rowniez z irygatora kilka razy w tygodniu. w tym tygodniu drugi raz w zyciu mialem kanalowe. ząb od środka sie zepsul. na przegladzie w czerwcu nic nie bylo widac. genów nie przeskoczysz. co ciekawsze jedyne
@adrninistrator: ja nigdy nie miałam kanałowego a moja biedna mamuśka chyba już nie ma zęba bez kanałówki, chociaż dba o paszczę bardziej niż ja xD a ja taki standard - dwa razy dziennie mycie, płyn do mordy i zrobione. A ona to chyba już łazi ze szczoteczką przyklejoną do gęby a i tak ciągle coś musi robić xDDD
@adrninistrator: W naszej rodzinie zeby dotkniete przez dentystow predzej czy pozniej sa do #!$%@?. Takie jakies te zeby mamy ze sa mocne, ale jak dentysta rozwierci to sie potem beda kruszyc.

Wiec kanalowe jest bez sensu chyba ze od razu dowalisz se korone albo sruby.
A jak ktoś myje, nitkuje, płucze, chucha, dmucha, słodyczy nie je, ani słodzonego nie pije a i tak mu się psują?


@ghostciu: Ja na przykład miałem tak, ze od zawsze myję nitkuje itd. Przez długi czas mi nic się nie działo z zębami. Ale miałem taki czas, że pracowałem w #!$%@?ście stresującej pracy i stres odbił mi się na zdrowiu. W tym również na zębach. Nagle się okazało, że zęby dopada
@adrninistrator: Jak masz kiepską genetykę to i mycie zębów 3 razy dziennie i dbanie o nie nic nie da i nie uchroni przed kanałówką.

Są takie cuda, że robi Ci się próchnica pod szkliwem :) Wiem tylko dlatego, że kumpel miał taką akcję i to jedna z dziwniejszych rzeczy o jakich słyszałem. Ząb go zaczął od środka boleć. Wyszło, że próchnica weszła od środka bez śladu na zewnątrz. Dentystka mówiła, że
@Kalosz667: myślę, że znam własną starą lepiej, niż Ty xD
Kobita zawsze dbała o zęby i zawsze miała je niezwykle słabe. Koszmarnie łamliwe, kruche, łatwo się psujące. Do tego nigdy nie lubiła za dużo słodyczy do tego stopnia, że jej ciasta ledwo da się zjeść, takie są przezroczyste i pozbawione cukru.
Znowu ja odziedziczyłam zęby po swoim dziadku - podobnie jak on mam duże zęby (w związku z czym musiano mi
Czy miałeś kiedyś coś takiego, że jak przejechałeś paznokciem po jedynkach to zeskrobywałeś taki miękki biały nalot? To próchnica.


@Tyrande: weź może se doczytaj co to próchnica a co płytka nazębna ( ͡° ͜ʖ ͡°)