Wpis z mikrobloga

Cześć, dziś wystawiłem 2 ostatnie faktury w formie draftu za 2023 więc wrzucę podsumowanie i jednocześnie #chwalesie swoim skromnym osiągnięciem za ostatnie 2 lata (2022 i 2023). W skrócie mogę powiedzieć że OE się opłaca, jak macie możliwość róbcie na dwa baty i się nie przejmujcie czy to moralne czy nie. Jak wam uda się wyłapać zagraniczny kontrakt za zachodnie stawki to łykajcie jak pelikan.

Przychód licząc przez ten cały okreś średni kurs eur 4.5: 1 436 364 zł
Zapłacony podatek dochodowy: 172 000 zł ~ (12%)
Zapłacony zus: 42 695 zł
Szacowany dochód: 1 221 669 zł

J1: od marca 2022: 550 eur daily
J2: od stycznia 2022 do pazdziernika 2022: 1360zł daily
J3: od października 2023: 1760 daily

Tym samym zachęcam do dzielenia się swoimi osiągnieciami bo im bardziej stawki w IT będą jawne i nie będziemy schodzić z wymagań tym lepiej dla wszystkich. Ostatnio nawet rekruterka mnie się pytała bo robi research dla firm jakie stawki oczekuja programisci w kategorii data engineering :)

PS: Dla mnie to abstrakcja, w życiu nie pomyślałem że uda mi się taki sukces osiągnąć mając 7,5 roku doświadczenia w IT. Pamiętam jak dostałem pierwszą pracę IT na studiach za minimalną krajową i się człowiek cieszył że się udało :D W sumie dużo zawdzięczam złotemu strzałowi związanemu z kontraktem EUR i pozyskaniem go w trakcie szału 2022.

#programista15k #programista25k #pracait #podsumowanie2023 #podsumowanie2022
programistalvlhard - Cześć, dziś wystawiłem 2 ostatnie faktury w formie draftu za 202...

źródło: Podsumowanie

Pobierz
  • 114
@programistalvlhard: ja cisnalem IT do kiedy moglem, az nie dawala nic radosci a tylko kase
po 40tce zmienilo mi sie podejscie i chcialem robic cos co mnie cieszy a nie tylko gromadzic kase

tak naprawde pretensjonalna piosenka "mam za malo czasu" fisza bardzo mocno mi siedziala w glowie

a tym AI sie nie przejmuj zbytnio, ludzie beda potrzebni nadal, zwlaszcza niezli a widac po kasie jakas kosisz ze slaby nie jestes
@programistalvlhard: gratki! Oby następny rok był tylko lepszy!
Standardowy zestaw pytań jeśli pozwolisz ;):

Gdzie szukasz dobrych kontraktów? Polecenie czy na pałę?
Ile faktycznie godzin dziennie pracujesz?
Co robisz kiedy masz meetingi które się nakładają?
Twoi klienci wiedzą że nie są the only ones?

Z fartem ;)
@magnevox: https://overemployed.com/

@CzarnoksieznikJanusz
LinkedIn

Teoretycznie 8h - faktycznie 6-7, sa dni ze wgl nie pracuje tylko postanowilem przycisnac jeden dzien aby zrobic sobie 1-2 dni wolne ze tylko jestem standby i mowie ze pracuje nad czyms kiedy jest to skonczone, chyba kazdy tak robi :) Praca i to co klient wymaga jest zawsze dowieziona na czas i zgodnie z wymaganiami, klienci sa zawsze zadowoleni więc co ich interesuje jak sobie rozplanuje
@programistalvlhard

A ja tak trochę z modnym pytaniem. Jak zacząć? Jak wejść w IT/programowanie itp?

Interesuje mnie strasznie ten temat.

Gdybyś miał teraz zaczynać, jak byś to zrobił?

Gratuluję osiągniętych wyników!
@maly1234: Obecnie nie odkładam bo w tym roku dopiero 30 wiec bardziej skupiam się na odłożeniu na dom, jak zacznę odkładać to pewnie obligacje indeksowane inflacja duza czesc, jakby ceny sie unormowaly to kupie 1-2 mieszkania na wynajem + odlozenie sporej ilosci gotowki i zycie z samych odsetek typu 5% rocznie z 4 milionow :) Do ogarniecia

@Yuri_Yslin No to swoja drogą

@peoplearestrange Stack pisalem wyzej, na spokojnie ogarniam :)
@JanRouterTrzeci: dzieki
@2-aminopirydyna fakt dlatego mam luke w OE okolo roku albo chyba rowny rok, najpierw zrobilem sobie 4 msc przerwy a pozniej wybrzydzalem, wakacje wiadomo martwy sezon no i pod koniec chyba sierpnia info ze mnie biora a rekrutacje mialem chyba z koncem czerwca albo poczatek lipca :) sztuka dobierania jest bardzo wazna zeby zachowac work life balance :D
@programistalvlhard: pracuję w gówno-pracy jak "programista" z nieco powyżej minimalnej (około 4000) na rękę. Jestem wypalony. Co gorsza chce zmienić pracę, tylko na jaką? Przez te lata nie miałem żadnych kursów programistycznych, "frima" klepie oprogramowanie klienckie w ce plusz plusze, przestarzałej technologii, żydzi na licencję środowiska programistycznego, a można by to zrobić szybko w .necie. Dodatkowo deprecha blokuje mnie przed zmianami. Wdepnąłem w tą pracę jak kaloszem w pół metra gnojowicy.