Wpis z mikrobloga

We wrześniu za rok planujemy z różowym + rodzice wybrać się na wakacje do #sardynia, #sycylia lub #kreta
Ktoś był ostatnio i orientuje się, na jakie koszty się szykować poza lotem, planujemy tygodniowe wakacje?
Pewnie auto do zwiedzania + hotel nie musi być full wypas, ale fajnie jakby miał basen swój w razie czego.
Jedzenie strzelam 20-25euro za obiad na osobe

#podrozujzwykopem #podroze
  • 17
  • Odpowiedz
@Luffik: nie no 20 euro na obiad za osobę to już byś musiał serio jeść wykwintne wielodaniowe obiady. Talerz przyzwoitego spaghetti we Włoszech to koszt jakieś 7 eurasów
  • Odpowiedz
@Luffik: Hej, ja w tym roku w październiku byłem na 17 w dwie osoby na Sycylii. Zjechaliśmy duża cześć wyspy, nie oszczędzaliśmy specjalnie. Na jedzenie dziennie zakładałem ~60 euro, wyszło 59, z tym, że 3x gotowałem obiad sam więc tu lekko zaniżyło. Tak mniej więcej budżet wyglądał(jpg). Jak byś miał jakieś pytania to pisz priv ;)
gewof - @Luffik: Hej, ja w tym roku w październiku byłem na 17 w dwie osoby na Sycyli...

źródło: sycylia2023

Pobierz
  • Odpowiedz
@tomaszk158: to nie wiem gdzie, bo nawet w tym roku w niby bardzo tanim Neapolu 10-15€, chyba że owoce morza to zapłaciłam 17€ makaron ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Luffik: sam lecisz czy biuro i hotel? jak sam to dużo zależy gdzie będziesz spał, są domy za 100e za dobe a są za 5000 xd
ja liczę 1k e na osobę, trochę cebulka, trochę oszczędzania - np jak wynajmniemy apartament to sobie razem gotujemy śniadania, ale obiady/kolacje raczej na mieście.
w tym roku na Cyprze mniej więcej tyle nas wyszło. 1 tydzień, 5osób, małe autko, dwie lokalizacje (wschód-zachód), na
  • Odpowiedz
  • 0
@gewof: hej, odkopie trochę bo właśnie planuje wyjazd. Bilety kupione, będziemy tam 18-25 paź, lądujemy w Palermo, wypożyczamy auto i lecimy w trasę. Nocowanie w okolicy Katanii. Trasa wygląda mniej więcej tak jak wrzuciłem na dole.
Dobrze rozumiem że tyle wydaliście w 17 dni?
Luffik - @gewof: hej, odkopie trochę bo właśnie planuje wyjazd. Bilety kupione, będzi...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-19 073436

Pobierz
  • Odpowiedz
@Luffik: Hej, tak. U mnie trasa mniej więcej tak wyglądała, z czego 8 dni w okolicach Noto, bo tam mamy znajomych i trochę jeździliśmy po okolicach. Jak byś miał jakieś pytania to PW :)
gewof - @Luffik: Hej, tak. U mnie trasa mniej więcej tak wyglądała, z czego 8 dni w o...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Luffik: Za pierwszym razem Italy Car Rent, teraz z Ecovia(przez Booking.com bylo dla mnie najtaniej). Ubezpieczenie wykupione na bookingu, wiec na miejscu juz bez doplat zadnych(tylko kaucja). Nie mialem tez z nimi zadnego problemu, koles przy odbiorze nawet nie spojrzal na auto. Oczywiscie niemniej polecam zrobic dokladna dokumentacje fotograficzna przy odbiorze calego samochodu ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@gewof: hmm a jak wygląda to wtedy z np zarysowaniem auta przy tym bookingowym ubezpieczeniu? Też ew pokrywa?
Czytam, że tam jest "troche" chaos, jeśli chodzi o jazdę autami i nie trudno a jakaś akcje.
A wolałbym zapłacic właśnie jakieś pełne ubezpieczenie i mieć wywalone trochę na to, że ktoś na parkingu walnie w zderzak/zarysuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@gewof: dobra, z tego, co rozumiem potrzebuje karty kredytowej, blokują mi depozyt 500euro i jak coś się stanie i wypożyczalnia mi potraci z tych 500euro to wtedy się bawię z tym ubezpieczeniem zurich i licze na zwrot :)
ale wtedy faktycznie tanio wychodzi 780zł za 7dni z ubezpieczeniem
  • Odpowiedz
@Luffik: dokladnie tak. Co do jazdy(ogolnie we Wloszech) zasady sa takie, ze znaki tylko sugeruja pewne przepisy ;) Na Sycylii nikt nie uzywa kierunkowskazów na rondach. Zasada jest, ze patrzysz drugiemu kierowcy w oczy i tak sie ocenia czy wjechac czy przepuscic. Na drogach szybkiego ruchu Ci co jada lewym pasem szybko maja non stop włączony lewy kierunkowskaz. Jakies linie, zakazy zatrzymywania, zawracania itd. nie obchodza nikogo - ludzie potrafia zaparkowac po prostu na ulicy i gdzies pojsc, czy robic jakies glupie manewry na ktore sam bys nie wpadl ;)

Po za tym, co wymienilem, to mi sie nie przytrafila zadna przygoda a zrobilem w sumie z 2000km+ po wyspie.

Od razu moge tylko doradzic, ze
a) w Palermo lepiej nie miec samochodu - wszedzie jest blisko. Tego samego dnia jak sie zamedowalismy an AirBnB to pod naszymi oknami okradli komus auto(wybite szyby). Ja zrobilem tak, ze od razu po wypakowaniu bagazy zawiozlem auto na lotnisko i
  • Odpowiedz
  • 0
@gewof: palermo odpuszczamy na tym wyjezdzie raczej i tak, jedna noc obok cefalu a pozniej w wiosce obok catanii baza wyjazdowa.
Dzięki za rady, auto musze zobaczyć pojemności żeby weszły 4 osoby + bagaż dwie walizki+plecaki.
  • Odpowiedz