Wpis z mikrobloga

@Bejro: W firmie w której wynagrodzenie pochodzi z zysków trzeba dbać o te zyski, martwic się zby było więcej klientów, użerać się z nimi itp. Lepiej pracować tam gdzie nie ma klientów i nie ma zysków. Wtedy wynagrodzenie nie jets w żaden sposób powiązne z zyskami bo nie istnieją i może osiągać kosmiczne wartości, wszystko zależy kto sponsoruje takie projekty
  • Odpowiedz
@Bejro: Zwykle masz tak:

- Opcje/udziały w akcjach (najczęściej firmy z USA/startupy)
- Bonus roczny uzależniony od twojego wyniku i wyniku firmy (Większość korpo)
- Sypnięcie czymś ekstra jakimś zarządzeniem bo firma zrobiła dobry wynik

Nie spotkałem się z innymi modelami.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: @slgdfhsdhjfbs nie o to chodzi xDD. Mam stałą stawkę, premię zależną od efektywności i dodatkowo firma wypracowuje pewien zysk którego jakiś % na koniec roku jest dzielony między wszystkich pracowników.
  • Odpowiedz
  • 0
Od zysków się płaci podatki, wynagrodzenia muszą zjeść całe zyski.


@Djelon: No tak i nie, jest jakiś zysk, % pójdzie na podział a pozostały % na nowe inwestycje.
  • Odpowiedz
@Bejro: ale dokładnie o to chodzi @zibizz1. W dużych korpo nikt ci nie będzie dawał części zysków firmy, bo niby czemu. W szczególności na B2B. Dostajesz czasem akcje/opcje i jak będzie zysk to będziesz do przodu. W większości przypadków programista w dużym korpo jest kosztem, złem koniecznym, a w zdecydowanej ilości pozostałych przypadków pracuje nad jakimś gówno startupem, z których zyski wyciąga po paru latach mniej niż 1 na 10,
  • Odpowiedz
@Bejro: Tam gdzie będą sie dzielić zyskami nie będa one duże a jeśli będą duże to i tak zostana zniwelowane sztucznym kosztem, ktoś wyprowadzi kasę i na papierze zysku do podziału bedzie mało.
Większy sens mają premie jakoś licozne od targetów danego działu. Lub zsyków danego projektu. Czyli gdy się dzieli ten zysk na maks ~10 osób. Kiedyś słyszałem o firmie w której każdy członek takiego zespołu rozdzielał wagi jak powinny
  • Odpowiedz
@Bejro: u mnie niby na podstawie zysków jest budżet na premie + uznaniowe według pracownika, ale o szczególach nikt nic nie wie ;) moja premia oscyluje około jednej dodatkowej pensji co kwartał + pod koniec roku (za tydzień ;) świąteczna większa
  • Odpowiedz
Jak typowo (albo u was) wygląda plan podziału zysków? Każdy dostaje po równo czy jest to proporcjonalne do wynagrodzenia?


@Bejro: to bym od paru lat dokładał był na minusie :)
  • Odpowiedz