Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #lublin
cześć, mam cinquecento 700 z gaźnikiem FOS Łódź. Zmieniona pompa paliwa, świece, kable, cewka. Przy mocniejszym deszczu potrafi chodzić na 1/2 gar, w sensie jeden z dwóch dostępnych. Po prostu odcina jeden. Ja pieprze, nawet jak wczoraj była ta zadyma śnieżna to był spokój, a w ulewy zawsze jest problem. Czy ktoś w Lublinie jeszcze naprawia stare gaźniki???????
Gość, który naprawiał na Piaskowej 12 już nie żyje albo jest na emeryturze z tego co wiem.
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@BagniakBlotnisty: tak Kolego. To jest dobre pytanie - wszystkie 700 mają gaźniki - były ich 3 rodzaje: FOS, Weber, Aisan. Aisan podobno najlepszy i najbardziej trwały. Sam bym próbował to naprawić, ale mieszkam w bloku, który nawet nie ma piwinicy (nowe osiedle). A mechanicy od gaźników to już chyba wyginęli śmiercią naturalną czy inną...
  • Odpowiedz
@Lyca6_2019e: kiedyś takie objawy to był kolejny argument do swapa na jakiś silnik ;) a nie kosiarkę :D
A na LPG w deszczową pogodę też chodzi słabo? może to faktycznie cewka/przewody/świece?
  • Odpowiedz
Aisan podobno najlepszy i najbardziej trwały


@Lyca6_2019e: podobno XD FOS i Weber to w miarę proste jest, Aisan jakiś pocudaczony i jak się zaczną pieprzyć podciśnienia to papież macha. Also jak chodzi tak nierówno to bym sprawdzić układ zapłonowy, cewki i świece - bo to najszybciej to może powodować. Chociaż jak się dławi na benzynie a na podtlenku gazotu niet to może być też wina syfu w baku lub układzie paliwowym
  • Odpowiedz
@Lyca6_2019e: Cinkłeczento 700, weź spal to gówno, najgorszy samochód z jakim miałem do czynienia. Znajomi przerobili parę tych cieniasów i to jeszcze w czasach kiedy były znacznie młodsze. Żaden nie działał tak jak trzeba. Jeden jeździł tylko na ssaniu, drugi ciągle gasł jak chciał, trzeci przestał jeździć w ogóle xD Nikt tych gaźników nie potrafił ustawić, a mechanicy przeklinali w bramie jak ich tylko z nimi zobaczyli.
  • Odpowiedz