Wpis z mikrobloga

Chcę pracować jako kierowca i zastanawiam się czy lepiej zrobić prawo jazdy na ciężarówki c+e czy na autobusy d. Tak myślę, że bardziej by mi pasowało na autobusy żeby pracować w komunikacji miejskiej ale nie wiem czy znajdę taką pracę, a na ciężarówki jest więcej pracy.

#pracbaza #ciezarowki
  • 6
@telemach20 w mieście, którym bym chciał pracować, ok 300 tys mieszkańców nie widziałem możliwości dofinansowania. Nawet zrobiłbym prawko za własne pieniądze, tylko się zastanawiam czy jest zapotrzebowanie na kierowców.
@Leotard00: mam znajomego co robi jako kierowca komunikacji miejskiej w Wawie i nie poleca. Zarobki średnie, masa stresu, co chwilę inna linia, której się musisz uczyć. Dyspozytorzy #!$%@? i problematyczni, musisz być punktualnie do 3 min, jak się coś wydłuży i nie miałeś na to wpływu to nie masz przerwy, bo zaraz musisz ruszać znowu
@Leotard00 jako kierowca autobusu miejskiego będziesz zarabiał niewiele więcej niż minimalną. Na ciężarówce nawet wożąc kamień dookoła komina dostaniesz 2x więcej. Po za tym jak mawiał mój szwagier, lepiej beczką gówno wozić niż ludzi najlepszym autokarem.