Wpis z mikrobloga

@zeek: mieszkanie wygląda całkiem fajnie. Rzeczywiście można kosztem WC uzyskać całkiem fajny kąt na kuchnię i wizualnie powiększyć salon, a trochę zmniejszyć korytarz. Korytarze są uważane za powierzchnię zmarnowaną, ale ja w sumie nie do końca się z tym zgadzam - im większe mieszkanie, tym naturalne jest, że żeby zrobić jakiś sensowny ciąg komunikacyjny między wszystkimi pomieszczeniami, to trochę tych metrów trzeba przeznaczyć, zwłaszcza, jak się lubi mieć w mieszkaniu
  • Odpowiedz
  • 0
@mklaudia chodzi mi po głowie przerobienie mieszkania w ten sposób że ubikacja jest w miejscu łazienki, zbudowana od nowa łazienka w miejscu pokoju, a resztę powierzchni pokoju wykorzystana na garderobę przynależącą do sypialni.
  • Odpowiedz
@zeek: Szkoda trochę tego okna w garerobie, ale zmiana na plus na pewno. Pokoje mają dużo lepszą powierzchnie+salon będzie teraz konkretny.
EDIT: ale to pomieszczenie gospodarcze Ci się nie uda. Ściany zabiorą więcej powierzchni niż pomieszczenie.
  • Odpowiedz
@zeek: nadal, nie zyskasz tyle, żeby to miało sens. Postaw sobie szafę w sypialni/garderobie i przeznacz ją częściowo na rzeczy gospodarcze.
  • Odpowiedz
@zeek: narysuj sobie to w skali. Jak nie ogarniasz takiego autocada, to kartka w kratkę, długopis i rozrysuj. Wrysuj meble w skali. 99% szans, że meble mają skale typu 0,9 albo i mniej. Najbardziej podejrzany na tym rzucie jest stół w kuchni, o szerokości siedziska kanapy
  • Odpowiedz
@zeek: Ale ten salon i tak już masz duży, a dodatkowe 3 pokoje to zawsze większy komfort bo np jeden to sypialnia, drugi pokój biurowy dla Ciebie a trzeci pokój dla partnerki. Lub inaczej, jeden to sypialnia, drugi dla dziecka a trzeci biurowy dla Ciebie i potencjalnej kobiety.

Nie wiem jakie masz intencje wobec tego mieszkania, czy ma być na całe życie Twoje czy nie, ale obawiam się że jeśli
  • Odpowiedz
@zeek: w sypialni tylko śpisz. Salon jest najważniejszy. Ostatnio robiłem przeróbkę mieszkania (projekt) gdzie w sypialni zmieściło się łóżko, obok łóżka dojście i szafa. Koniec. Byłem potem w tym mieszkaniu i to naprawdę było OK. Dzięki temu salon (jak u Ciebie) zrobił się naprawdę duży. Dużo miejsca na stół, nie jak w kurniku. Albo, że jak chcesz zaprosić 8 osób, to wynosisz stolik kawowy i stół przestawiasz w poprzek pokoju.
  • Odpowiedz