Wpis z mikrobloga

Mam sobie siłownię w garażu, i tak się zastanawiam, czy warto kupować ławkę xD
Od razu zaznaczam, że trójbój/wyniki w braniu na klatę mam totalnie w nosie, ćwiczę pod sporty, gdzie akurat one mi nie robią różnicy, klatę robię dla zachowania jakiegoś względnego balansu
Na klatkę robię floor pressy, OHP, mam poręcze do dipów, do tego pompki z obciązaniem, jakieś wygibasy na TRX... dużo tracę na braku ławki, oprócz szans na przezycie w przypadku failu przy floor pressach? xD

#silownia #mirkokoksy
  • 8
inaczej jak to wygląda


@onepnch: na szczęście zaglądam tam tylko ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na regulowanej można sporo partii ćwiczyć całą górę praktycznie


@S_M_I_T_H: że można to wiem... pytanie, czy są partie, których nie przerobię bez niej.
@frutson: stojaki do siadów/FP, sztange, obciazenie, drazek, wyciag, porecze do dipow, worek bokserski, bieznie, oprocz lawki to wszystko co potrzebne do szczescia. Tylko nie wiem, czy lawka jest mi faktycznie potrzebna do jego pelni ¯\(ツ)/¯
@fortySeven: Co do floor press to nie jest ćwiczenie na klatkę docelowo, bardziej tutaj zapracuje Ci triceps i to bym liczył jako główny bodziec płynący z tego ćwiczenia. OHP to samo, praca klatki tutaj jest na tyle mała, że nie liczyłbym tego jako ruch stymulujący klatkę.
A czy potrzebujesz ławki? Z tego co piszesz to nie, bo ani sylwetka, ani trójbój nie są Twoim celem.
@fortySeven: Konieczna nie jest ale znacznie by Ci ułatwiła życie, bo te ćwiczenia co wymieniłeś to na klatę trochę średnio. Wiadomo, że na różnych wariantach pompek czy dipach też coś tej klatki wyrobisz ale po pewnym czasie ciężko będzie zrobić jakiś progres. Na dobrej, regulowanej ławce zrobisz (prawie) wszystko dzięki czemu będzie Ci prościej zmodyfikować plan treningowy aby ciało dostało nowe bodźce i lepiej się rozwijało