Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ja jestem #!$%@? czy ktoś mnie chce po prostu w #!$%@? zrobić? Kupiłem w zeszłym tygodniu kawę na allegro bo była 4zl tańsza niż w Lidlu.
KAWA MIELONA LAVAZZA QUALITA ORO 250G.
Okazało się że kawa jest tragicznej jakości, nie ma smaku, i sam wygląd kawy odbiega od oryginału - jest pełno grudek a także kolor jest inny. Podczas zaparzania bardziej przypomina wodę a nie kawę. Kupuję tą kawę od wielu lat więc wiem jak powinna wyglądać. W załączniku zdjęcia i porównanie do oryginału. Sprzedawca twierdzi że wszystko jest git, tylko producent ma różne partie więc generalnie mogę #!$%@?ć. Oczywiście w opisie aukcji nie było mowy o tym że to kawa przeznaczona na rynek rosyjski i ukraiński.
Kręcić małysza? Co wy byście zrobili? Na jedno opakowanie bym machnął ręką, ale kupiłem 6 sztuk które już pojechały do rodziny zagranicę jako prezent, więc niesmak pozostał.

#allegro #kawa #oszukujo #lavazza #prawo #uokik
wjkp - Mirki, czy ja jestem #!$%@? czy ktoś mnie chce po prostu w #!$%@? zrobić? Kupi...

źródło: 1000012871

Pobierz
  • 151
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@siepan: no tak, mój błąd ALE na allegro możesz poczytać opinie o produkcie, który jest podpięty do wielu ofert, a nie do konkretnego produktu od konkretnego sprzedawcy, co jest wg mnie tragicznym rozwiązaniem. tak czy inaczej mogłem mieć prawo oczekiwać że w sumie legalnie działający sklep na największej platformie w polsce nie sprzedaje #!$%@?.
  • Odpowiedz
@wjkp: te kawy podrabiają, była już aferka w związku z tym. Ponoć po kolorze czerwonego nadruku dało się poznać że to podróbka ;)
  • Odpowiedz
Na jedno opakowanie bym machnął ręką, ale kupiłem 6 sztuk które już pojechały do rodziny zagranicę jako prezent, więc niesmak pozostał.


@wjkp: to sie rodzina ucieszy... xD
  • Odpowiedz
no tak, mój błąd ALE


@wjkp: to jest sytuacja z serii "znałem ją od wczoraj i powiedziała, że bierze tabletki" więc waliłeś do środka bez gumy. No niby racja jest po twojej stronie, no ale mimo wszystko nie wstyd ci?
  • Odpowiedz
@wjkp: też się parę lat temu naciąłem. Zapach i smak był jak innej kawy, a po każdym kubku bolał łeb, także niezły syf musiał być. Bodaj 4 opakowania do śmieci ( ͡° ʖ̯ ͡°) napisałem stosowną opinię, a sprzedający oczywiście się zarzekał że oryginał.
  • Odpowiedz
KAWA W LIDLU ma identyczną boczną etykietę z rynkiem docelowym na wschód
Kupowałem w piątek i zwróciłem na to uwagę.
  • Odpowiedz
@wjkp: jak gosć z allegro nie chce się dogadać to osobiście wysłal bym paczkę tej niby kawy do firmy lavazza razem ze skanem zakupu i napisał że ten i ten rozprowadza podróbkę ich kawy
  • Odpowiedz
@wjkp Allegro przyzwala na handel podróbkami. Cokolwiek markowego na allegro kupuje się tylko i wyłącznie od sklepów, co do których masz pewność, że są legitne.
  • Odpowiedz
@wjkp: czytałeś opinie na temat kupowanej kawy, sprzedawcy, a najlepiej kupowanej kawy od tego sprzedawcy? Nie mówię, że sprzedawca jest uczciwy, co nie oznacza, że warto wdeptywać w każego gówno, które spotkasz, byle kręcić aferę.
  • Odpowiedz
@wjkp: podroba, do tego fatalnej jakosci. Tzn widac ze jest w ogole zle zmielona. Takze taka najtansza z podrob niestety.

Kawy z allegro najlepiej brac od duzych sprzedawcow. Choc nadal Lavazza jest chyba najczesciej podrabiana kawa.
  • Odpowiedz
kupiłem 6 sztuk które już pojechały do rodziny zagranicę jako prezent


@wjkp: wysylasz za granice jako prezent kawe ktora kosztuje 18zl i jest zwyklym sikaczem? xD
  • Odpowiedz
@wjkp: Kupowanie na allegro to #!$%@? rosyjska ruletka. Kupowałem kawy, wkłady do maszynek do golenia, ubrania itd. Dużo podróbek. Wolę wydać więcej i kupić w sklepie. Nie wiem, dlaczego i czy jest w ogóle możliwość, ale allegro nie robi z tym nic.
  • Odpowiedz