Wpis z mikrobloga

Siema jako, że sam szukałem tutaj informacji na temat fotela Herman Miller Embody Sync to stwierdziłem, że zrobię jego recenzje po miesiącu użytkowania.

Ogólnie fotel oceniam bardzo pozytywnie, na pewno jest on bardziej rygorystyczny pod kątem pozycji względem użytkownika, i uważam, że ciężej jest na nim siedzieć jak krewetka (poprzednio miałem Markusa z Ikei i tam różne cuda można było robić). Już po kilku dniach zauważyłem różnice bo po 10-12h siedzenia dziennie podczas położenia się do łóżka nie czuje puszczającego bólu pleców co miało miejsce przy poprzednim fotelu. Dodatkowo wygodnie jest po prostu na nim siedzieć z odpowiednią postawą, jest fajnie zaprojektowany i plecy idealnie układają się pod szkielet fotela.

Jednak fotel ma też wady (dla niektórych mogą one nie być wadą).
1. Materiał SYNC bardzo mocno obłazi. Niezależnie czy to jakiś włos, pyłek czy cokolwiek, do tego przyczepia się absolutnie wszystko
2. Moim zdaniem fotel nie jest przystosowany dla osób niskich, co prawda mamy regulacje siedziska, ale dopiero po rozsunięciu go na max szerokość jest ono miękkie, w przypadku osób 160-170cm podejrzewam, że po kilku godzinach siedzenia mogą mieć wrażenie jakby krew nie dopływała do nóg. Dla osób 180cm+ jest kozak
3. WADA O KTÓREJ PEWNIE WIECIE czyli to ile dźwieków wydaje ten fotel. Skrzypniecia, strzelania, jakieś dziwne dziwieki to norma. Fotel w moim przypadku od nowości wydaje dźwięki i wiedziałem, że będzie to robić jednak jeżeli ktoś szuka idealnie cichego fotela to raczej się on nie nadaje.
4. Niektóre elementy są słabej jakości, np podłokietniki nie są idealnie spasowane i trochę się gibają

Podsumowując: fotel uważam za super zakup, wiadomo jest to sprzęt który jest mega drogi, jednak jeżeli ktoś spędza 8-12h dziennie na fotelu, warto w to zainwestować. Ogólna moja ocena to 9/10 z tego względu, że niektóre elementy wydaja się niezbyt solidne (podkłokietniki), a za taką cenę wszystko powinno być idealne

Jeżeli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem :)

#praca #pracbaza #ergonomia #studia #programowanie #pracawit #programista15k #krzesla #fotele #fotelergonomiczny #fotelbiurowy #hermanmiller
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@whoru w trochę niższej. Sprawdzałem Autonomous ErgoChair Pro ale o ile Herman skrzypi ze względu na ten szkielet, tam po 2 latach pojawiało się skrzypienie ze względu na zużycie materiałów
  • Odpowiedz