Wpis z mikrobloga

#ekspresdokawy #kawatime #kawa #jedzenie #kuchnia
Cześć,
Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego ekspresu do kawy, po researchu zrobiony w ostatnich dniach postanowiłem zakupić Melitta barista F83.
Jednak nie o model mi chodzi, zakup ekspresu to:
- większe koszty chemii do konserwacji
- więcej zużycia wody
- większe zużycie mleka do kawy mlecznych
- większe zużycie prądu
- zakup lepszych kaw z małych lokalnych palarni

Czy ktoś kiedyś analizował poza samym kosztem zakupu ekspresu, ile tak naprawdę wychodzi rok picia kawy wliczając powyższe punkty? Pytam bo obecnie zalewam zwykła mielona dallmayer gorąca woda ;)
  • 9
@Kaolin28 koszty pomijalne. Założę się, że więcej energii marnujesz gotując wodę w czajniku niż ekspress zużyje. Wody owszem pół szklanki dziennie do płukania ekspresu. Chemia no czasem odkamienić warto ale u mnie żadko bo mam miękka wodę i sam kwasek cytrynowy starcza. Zakup kawy? No za te 50zł/kg już zaczynają się dobre kawy w promocjach więc cena ta sama. Nie wiem jak można mieć większe zużycie mleka skoro pijesz tyle samo, zresztą
@Kaolin28 mam delonghi, jedyna chemia to kwasek do mycia raz do roku, reszta się płucze woda. Skala zużycia zimnej wody przy ekspresie jest żenująco niska, tak samo prądu, tym bardziej ze jak grzejesz czajnik elektryczny to więcej zużyje prądu niż na kilka kaw z ekspresu. Koszt dobrej kawy to 70zl wzwyż na kilogram, a kilogram na kilka kaw dziennie starcza długo.

Generalnie jedyny koszt to zakup ekspresu, poza tym ziarenka ale one
  • 0
@bb89 @sberatel dzięki za swoje zdanie z waszego punktu widzenia. Tylko jednego nie rozumiem, jak oglądam filmy o czyszczeniu to mówi się osobno o odkamienianiu, odltusczaniu tabletkami oraz o czyszczeniu specjalna chemia układu mlecznego raz w tygodniu, jeżeli takie kawy są robione.
Wy mówicie, że raz w roku kwasek cytrynowy, to znaczy, że nic z powyższych nie używacie, kaw mlecznych nie robicie czy nie oczyścicie układu mlecznego zalecanymi płynami?
@Kaolin28 mam 5 lat DeLonghi i raz na pół roku robię odkamienianie kwaskiem cytrynowym i to cała robota. Ekspres płucze się sam przy włączeniu i wyłączeniu. Robię raz w tygodniu mleczne kawy ale tam nie ma co czyścić żadnymi płynami bo pojemnik na mleko myję w zmywarce a sama dysza czyści się parą wodną i ewentualnie bieżącą wodą można wieczorem przepłukać.
@Kaolin28 odkamienianie to właśnie kwaskiem, odtłuszczanie pierwszo słyszę a oglądałem tutorial z mycia mojego ekspresu. System mleczny u mnie czyści się tak ze przesuwa się wajche po skończeniu w danym dniu robienia kaw mlecznych czyli jedna czynność polegająca na przekręceniu wajchy. Ponadto wiadomo trzeba opłukać naczynie z resztka mleka ale możesz wlać więcej i wygodnie trzymać je w lodowce kilka dni. Nie wspomniałem o tym bo nastawiłem się na stricte ekspres. Używam
  • 0
@bb89 to dziwne bo każą płukać specjalnym płynem układ mleczny raz w tygodniu i jest do tego zawyczaj specjalny program. Nie mówię tutaj o pojemniku na mleko bo niektórzy mają lance włożona prosto do kartonu ale chodzi o sam układ czyli rurki, wężyki. To co robi oczywiście gorąca para z wodą po każdym wyłączeniu ekspresu ale tutaj mówimy o dokładnym czyszczeniu raz w tygodniu płynem npco zazwyczaj zje nazywają espresso clean liquid.
@Kaolin28 w delonghi nie ma cykli czyszczenia tabletką odtłuszczającą, w innych ekspresach jest. Płyn do czyszczenia obwodów mleka możesz zastąpić roztworem wody i płynu do naczyń. A taki dzbanek do delonghi nigdy nie czyszczony oprócz opcji płukania w ekspresie po roku wygląda w środku przepaskudnie, gwarantuje, że nie chciałbyś pić mleka spienionego z jego użyciem.