Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Obliczyłem sobie że z oszczędności które mi zostaną jeśli kupie mieszkanie (oba podobny metraż i układ) w mniejszym mieście wystarczy mi na 20 lat dojazdów raz w tygodniu gdyby wprowadzili hybrydę, pytanie czy warto dla tych 80 tysięcy zł zamieszkać w powiatowym, nie planuje rodziny jakby co i prowadzę piwniczny tryb życia, ale lubie anonimowość dużego miasta, komunikację i większy dostęp do opieki medycznej (np. z multisport i luxmedu bym nie mógł już korzystać)
#pracazdalna #mieszkanie #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
✨️ Autor wpisu (OP): @michal0110
Jest to bardzo małe miasto 25 tysięcy mieszkańców i nie ma tu siłowni która by honorowała kartę multisport
@notBart
Brałem pod uwagę mniejszą ofertę gastronomiczną ale czy to takie ważne by za te same cztery ściany płacić 80 tysięcy zł więcej. A światłowód jest wszędzie teraz tani i symetryczny. Jedyne czego się boje to utraty pracy i bezrobocia w małym mieście

@mirko_anonim Mieszkam w takim mieście i mam 3 takie siłownie i basen, to naprawdę słabe masz to miasto powiatowe.
Ja też mam te same objawy co Ty, jak stracę pracę to do wojewódzkiego mam 60 km.
No i komunikacja, tutaj jak chcę sobie coś wypić na mieście, to mam problem, tam jest Uber/taxi/tramwaj.
pytanie czy warto dla tych 80 tysięcy zł zamieszkać w powiatowym


@mirko_anonim: Jak nie szanujesz swojego czasu i masz zamiar mieszkać w tym mieszkaniu do końca życia to tak.
@mirko_anonim: nie chce Cie martwic ale w duzym miescie zyjac jak piwniczak, cały czas poruszajac sie tymi samym isciezkami po tym samym osiedlu, jestes tak samo anonimowy jak w powiatowym xD + w powiatowym nie natkniesz sie na ludzi z pracy.
@mirko_anonim Faktycznie słabe miasto powiatowe, bo przecież są miasta które mają ponad sto tysięcy albo blisko dwieście jak np. Bielsko-Biała. Sam jestem trochę w podobnej sytuacji i pewnie nie mieszkałabym w miejscu, które mi nie pasuje. Miasto może być mniejsze, ale niech będzie fajne, blisko przyrody fajnej jak góry czy rezerwaty, niedaleko jeziora, no i z bardziej rozwiniętą infrastrukturą, z galerią handlową, gastronomia. Na ten moment takie Krosno to jest dla mnie