Wpis z mikrobloga

zastanawiam się tylko po co są te testy, skoro leczenie raczej niczym się nie różni. No nic, zdrowia.


@NitrousOxide: Nie wiem czy wiesz, ale na grypę jest taki super lek (oseltamiwir). Można go podać 48h od wystąpienia objawów grypy. Bardzo łagodzi przebieg i chroni przed powikłaniami. Żeby go podać trzeba zrobić test i wiedzieć, że się tę grypę ma.

Na covid również mamy leki choć akurat brakuje ich w aptekach. Natomiast przy nasilonym kaszlu można podawać budezonid przeciwzapalnie.
Do tego oczywiście leczenie objawowe, które pewnie się nie różni między grypą a covidem. Ale w czym problem sobie zrobić test, który kosztuje 15 zł? Skąd wynika ta niechęć
  • Odpowiedz
ale na uj mnie wolasz?


@cybulion: yyy, no nie wiem? Może dlatego, że zabierasz głos w publicznej dyskusji, do którego to głosu każdy może się w dowolny sposób odnieść?
  • Odpowiedz
ale na uj mnie wolasz? Mowie jakim testem mnie badano. Z takim pytaniem won do MZ


@cybulion: I trochę kultury buraku. Jeszcze specjalnie edytowałeś komentarz by dodać chamskie odzywki. Brawo.
  • Odpowiedz
@velmar: chorowałem na grypę jak i covid (x2) i nie przechodziłem tego jak zwykłej grypy, ponieważ po covid byłem wyjęty z życia jak warzywko przez 2 tygodnie, czego nigdy nie uświadczyłem po grypie ale ok, wykopek po zawodówce wie lepiej bo przeczytał w necie
  • Odpowiedz
@Silklash: typ niejako przyznał, że szczepienia nie działają
a nie, czekaj, bo teraz jest nowy wariant, a covidianie się szczepią zawsze na ten nieaktualny haha
  • Odpowiedz
@ciachostko: wiadomo szurku, opiera się na wierzę, nie na doświadczeniu. Ty opierasz się na danych z dupy wyższej szkoły robienia hałasu

Po raz kolejny potwierdzasz, że masz pojęcia, czym się różni leczenie covida od leczenia grypy.
Głos zabierasz jedynie, żeby sobie powrzucać epitety.
Miłej nocy życzę i bez odbioru.
  • Odpowiedz