Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę w jakim kraju ja żyję, żeby grupka dziadtransów nieumiejących w konkurencję, blokowała se drogę graniczną o charakterze strategicznym. Powinno się rozgonić w #!$%@? to towarzystwo i nadać ich czynnościom kwalifikację prawną przez prokuraturę (choć chciałoby się dodać jak za starych czasów: wybatożyć).
Składam to na kark tego, że premier Morawiecki jest zajęty uzyskaniem wotum zaufania. No ale to prezydent Duda jako naczelnik sił zbrojnych mógłby wysłać wojsko tam. Dodaję tag geopolityka, bo sprawa nabiera charakteru geopolitycznego.

Nie wspominając o biednych kierowcach ukraińskich koczujących w pasie przygranicznym kilkanaście dni z dala od domu i bez takich zapasów (żywności, wody, paliwa do ogrzewania i podtrzymywania akumulatorów), ponoć dwoje zmarło, masakra jakaś. I jeszcze jacyś rolnicy od Kolodziejczaka, pondóżka herr Tuska mają się dołączyć. Powiedziałbym, że to jakaś parodia, gdyby nie to, że sytuacja naprawdę stała się poważna.

I bez takich tekstów, że niby mogą sobie protestować. Protestować to sobie można np. na jakimś placu, albo na parkingu, a nie blokując drogę i to jeszcze o charakterze strategicznym. Niczym to się nie różni od terrorystów ekologicznych przyklejających się do dróg. No może różni się tym - że oni blokują jakąś tam jedną ulicę w mieście. A tu jest blokowana strategiczna trasa do sąsiada prowadzącego wojnę.

#ukraina #polska #bekaztransa #transport #granica #rolnictwo #geopolityka #patologiazewsi #patologiazmiasta #wojna
  • 56
@Adamfabiarz:

Typowa pisowską propaganda ale ten fragment mnie rozbawił do łez

Składam to na kark tego, że premier Morawiecki jest zajęty uzyskaniem wotum zaufania


Powodzenia, interes partyjny ponad Polski. Tymbardziej, że wszyscy wiedzą, że nie ma na to żadnych szans poza pisowcami.

Gdybyś trochę umiał myśleć to zamiast powtarzać bzdury po nich to byś zauwazyl, że PiS stworzył ten problem, nic z tym nie robią, a jak przejmie władzę opozycja to
@Adamfabiarz

czyli ustalmy dotychczasowe fakty:

Branża jest strategiczna, ale próba jej obrony przez gigantycznym odpływem wolumenu zleceń dla firm Ukraińskich jest zła

Janusz-transy mało płacą, ale jak Aleksej-transy płacą sporo mniej to dobrze

Janusz-transy mają płacić więcej, ale mają bez bicia wpuszczać na rynek Aleksej-transy z niższymi stawkami

Pakiet mobilności jest socjalny, ale ciężarówki mają wracać do kraju rejestracji

Doświadczenie masz, ale w sumie to nie zajmujesz się transportem, ale jako biznesmen
@Wykobeczka: Pożyjemy zobaczymy, procedury i sprawdzanie zawsze zajmuje czas, zwłaszcza w Polsce. W każdym razie to, że strajk jest zgłoszony, nie oznacza, że jest legalny w takiej formie, gdzie blokowane są drogi i to o charakterze strategicznym. Ja mogę sobie zgłosić strajk na twoim balkonie, ale nie oznaczałoby to, że byłoby to legalne.
@Duszqable: Czy ja wiem czy chodzi o interes partyjny? Wiem natomiast, że przyjętym dobrym obyczajem jest to, że premier póki nie uzyska wotum zaufania, nie wykonuje jakichś mocniejszych ruchów.

@eloyard No mam nadzieję, że kiedyś ogarnięty Saszka zamiast wybrać Alekseja wybierze firmę Adamafabiarza, a u dziada Alekseja jakieś pijusy obdartusy - tak samo z polskimi odpowiednikami jakimś Areczkiem i Januszem.

I gwoli ścisłości, ja mówiłem, że te drogi prowadzące do granicy
@Adamfabiarz:

Czy ja wiem czy chodzi o interes partyjny? Wiem natomiast, że przyjętym dobrym obyczajem jest to, że premier póki nie uzyska wotum zaufania, nie wykonuje jakichś mocniejszych ruchów


Co to za obyczaj, żeby przeciągać fakt oddania władzy do oporu, mimo wielu ważnych spraw bieżących?
W tym momencie ten "obyczaj" jest szkodliwy dla narodu Polskiego, więc co ważniejsze? Interes Państwa czy jednak interes partyjny?
Bo to nie jest w interesie państwa
@eloyard: Oczywiście, że Ukraińcy powinni dmuchać i chuchać. Ale prawo jest prawem i nie działa wstecz. Jeśli uzyskali dane koncesje (na dany czas), to mają jak najbardziej prawo z nich w tym okresie korzystać. A jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do tego, to powinien protestować, tam gdzie zapadła decyzja o tym, a nie wszystkim blokować drogi. I to do poziomu w którym sprowadza się do zagrożenia zdrowia i życia, oraz
@Duszqable: Nikt nie przeciąga żadnej władzy do oporu. Prezydent przekazał formowanie rządu partii, która teoretycznie ma największą szansę na to, gdyż uzyskała najwięcej mandatów poselskich. Jeśli się to nie powiedzie, procedura jest jasna jak dalej przebiega wyłonienie premiera. Wszystko przebiega bardzo konstytucyjnie, chociaż rozumiem, że nie wszystkim przestrzeganie Konstytucji musi być w smak, albo może mieć jakieś wątpliwości. No ale na szczęście w Polsce istnieje Trybunał Konstytucyjny, który wyjaśni ewentualne wątpliwości.
@Adamfabiarz:

Nikt nie przeciąga żadnej władzy do oporu.


Oooooczywiscie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prezydent przekazał formowanie rządu partii, która teoretycznie ma największą szansę na to, gdyż uzyskała najwięcej mandatów poselskich


Czyli powołał Morawieckiego, bo TEORETYCZNIE mógłby powołać nowy rząd?
Masz rację.
Problem w tym, ze w praktyce nie ma na to żadnej szansy.
Chcesz mi wmówić, że Duda jest debilem?

No ale na szczęście w Polsce istnieje
@Duszqable: Problem w tym, ze w praktyce nie ma na to żadnej szansy.

A ja wiem? Poddany będzie pod głosowanie nowy rząd Morawieckiego o wotum zaufania i wtedy się okaże.

Chcesz mi wmówić, że Duda jest debilem?

Proponuję miarkować swoje słowa względem głowy państwa.

Nie, nie istnieje.

Istnieje: https://trybunal.gov.pl

Mówisz do człowieka, którego przodek głosował za Konstytucją Trzeciego Maja, tak więc sam postaraj się bardziej. Znamienne, istniało wtedy w Polsce stronnictwo
@Adamfabiarz:

A ja wiem?


Każdy wie poza Tobą, pisowcami i naszym wspaniałym, najlepszym, totalnie niezależnym prezydentem Andrzejem Dudą

Mówisz do człowieka, którego przodek głosował za Konstytucją Trzeciego Maja, tak więc sam postaraj się bardziej.


A mój dziadek był w Wermachtcie i co teraz?

Znamienne, istniało wtedy w Polsce stronnictwo moskiewskie; i jak widać, chyba niestety dziś także istnieje.


No i właśnie po tamtej stronie w tym momencie stoisz.