Wpis z mikrobloga

@neet_to_nadzieja bo zycie to #!$%@? P2W, i albo placisz abonament na Żywot Premium albo nie stac Cie i cisniesz F2P, i mozesz tylko przyglądać się przez ograniczenia wokół, całować klamkę murów zamkniętych. Do niedawna w grze trzymal mnie strach przed zostaniem warzywem/bólem. Teraz na szczęście pomimo braku tego mitycznego premium mam dla kogo żyć.
Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że ten lekarz nie dostaje 100% ceny takiej wizyty do kieszeni, a potem jeszcze musi opłacić ZUS, podatek itd?


@ddiazepam: No i ile wg ciebie mu zostaje z tych 330zł, 30zł? Biedni uciśnieni przedsiembiorcy, ludzie myślą że biorą wszystko do kieszeni a oni z tego płacą 90% podatku (,)
Lekarze mają ryczałt 14% więc 330*0,86=283,8zł na rękę. Z tego trzeba zapłacić
@neet_to_nadzieja: Myślę, że to jeszcze względnie mała podaż lekarzy psychiatrów w stosunku do zapotrzebowania i stąd ceny z kosmosu. Gdyby mieli większą konkurencję, ceny by spadły. W tej branży też jest tak, że wysoka cena to trochę gwarancja bycia dobrym, tak na to patrzą pacjenci. No i lekarz psychiatra musi się nieustannie doszkalać, bo ta gałąź medycyny chyba najszybciej się rozwija i zmienia. A praca obciąża psychicznie mocno
@Monke: ten lekarz pracuje w jakiejś przychodni, najprawdopodobniej rozlicza się na %. Pewnie dostaje min. 50-60% ceny ten wizyty i od tego sobie licz podatki i zusy.
Nie masz pojęcia jak to działa
@neet_to_nadzieja: na tą cenę wpływa cały rynek medyczny, który jest mocno odklejony od realiów przeciętnego zjadacza chleba.

Przykładowy rak.
-znanylekarz.pl miesieczny koszt premium od 400-600zl
-podyplomie.pl - 15min filmik z wystąpienie na konferencji krajowego konsultanta psychiatrii na temat standardów leczenia jakiegoś zaburzenia 12zl. Cała konferencja dotycząca wszystkich tych standardów 2-3h 300-500zl - coś co powinno być dostępne dla wszystkich specjalistów za darmo w ramach misji ministerstwa zdrowia jest skomercjalizowane.
- książka