Wpis z mikrobloga

Jak pić więcej wody jednocześnie mniej sikać?
Nie jestem przyzwyczajony do tego żeby pić regularnie wodę tylko wolę od razu wychylić tak z 370ml (tyle ma u mnie szklanka) lub z 500ml, bo później mogę zapomnieć o wodzie na jakiś czas. Problem jest w tym, że niestety bardzo sikam jak piję wodę. Wychylę powiedzmy te 370ml i za 5 minut już jestem w toalecie. Da radę to jakoś zminimalizować? Czy to po prostu przykra konsekracja picia wody?
Nie wiem czy ta woda przeze mnie przelatuje czy co...

Staram się pić dziennie 2L albo 2.5L dziennie wody i w to wliczam również herbaty czy kawy.

#piciewody #woda #zdrowie #dieta #nawodnienie #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
@GwachQar: to czy pic wiecej czy mniej powie Ci kolor siku, jak sikasz czesto a kolor jest przezroczysty to oznacza, ze pijesz za duzo plynow. Siku powinno miec slomkowy kolor. Parwdopodbnie pijesz za duzo.
  • Odpowiedz
  • 0
@kAdi Mam aplikację, ale wyłączyłem w niej powiadomienia. Ona służy mi tylko do monitorowania dziennego spożycia. Ale jak mireczki wyżej mi sugerują - wypijam za dużo na jeden raz i widocznie muszę to jakoś porozbijać.
  • Odpowiedz
@GwachQar: nie pij na sile, nie pij wedlug aplikacji. Czlowiek wypracowal podczas ewolucji swietny system przypominania ktory nazywa sie pragnienie, jak potzrebujesz to pijesz. nic na sile.
  • Odpowiedz