Wpis z mikrobloga

@bartsecond: o kurka nie wołałeś mnie w komentarzu to nie zauważyłem, że o coś pytałeś.
Co do integracji knx i node-red to nic się nie wiesza, api tuya też bez żadnych przerw. Po odcięciu zasilania wszystko wstaje od ręki bez konieczności odpalania czegokolwiek z konsoli raspberry. Podoba mi się jak to działa i taka integracja otwiera mi nowe możliwości, jaram sie jak dziecko :D
@KONONOWlCZ: Pytam, bo od dluzszego czasu przymierzam sie, zeby wyprobowac Node-Red komercyjnie. Troche mnie meczy to, ze do wykonania byle logiki klient musi bulic za rozwiazania jak GiraX1.
A u siebie w domu czesto przychodza mi pomysly do glowy w stylu "czemu mam bulic tysiace cebulionow za cos, co chinczycy produkuja za 50zl". Tuya tez wyprobuje!
@bartsecond: Mam x1 i do tego g1 na ścianie, i to prawda - wybuliłem na to worek cebulionów, które teraz chyba bym lepiej spożytkował. Z panelu g1 w praktyce nie korzystam prawie wcale, ale za to ten wygląda zajebiście ;)

Ja to generalnie staram się nie korzystać z czegoś co działa w chmurze, zwłaszcza u kitajców ;) Tuye traktuję jako tymczasowe rozwiązanie od którego z czasem będę odchodził (spróbuję wgrać tasmote
@KONONOWlCZ: Z tego co się rozgladalem, to podobno Home Assistant nieźle śmiga, ale nie miałem okazji jeszcze do tego przysiąść tak naprawdę. Do tego można zintegrować wykresy z Grafana, customowe skórki. Do tego można zintegrować praktycznie wszystko ze wszystkim.
Szczerze mówiąc to też dopiero się rozglądam. Po dłubaniu całymi dniami w tym badziewiu w robocie to mam ochotę tylko na zwykłego pilota do tv i zwykły przełącznik do świateł ;)