Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak dostać jakąś fajną pracę biurową po samym liceum? Żeby się wyspecjalizować w jakiejś dziedzinie, a nie gównoprace typu recepcja czy call center. Na studiach byłem 3 razy, również na takich online, ale było to dla mnie ekstremalnie traumatyczne przeżycia, ciągły stres, jakieś gównoprojekty, profesorki z wybujałym ego, którzy nie potrafia przekazywać wiedzy, praca w grupach z debilami, nauka polegająca na kuciu 300 stron prezentacji na pamięć, zamiast na praktycznych umiejętnościach. Nabawiłem się wrzodów na żołądku i nadciśnienia, nie nauczyłem się nic. Mam rok doświadczenia w pracy w obsłudze klienta, pol roku jako kierowca w pizzerii, ponad rok w kołchozie na taśmie. Nie chce pracować już fizycznie, chciałbym pracować w biurze, na komputerze, na zasadzie, że mam przez sobą postawione jakieś zadanie i je realizuje.
Próbowałem aplikować na proste stanowiska biurowe, ale kilkadziesiąt wysłanych CV i 0 odpowiedzi. Czego mogę się nauczyć, żeby mieć jakąś szanse dostać sensowną prace z szansą na rozwój, tak żeby mnie nie odrzucali na wstępnie za samo wykształcenie średnie. Lubię się uczyć na własną rękę, tylko nw już czego, próbowałem kilku rzeczy, ale bez studiów mam wrażenie, że to nie ma żadnego sensu, i co bym nie zrobił to nic nie jestem w stanie zmienić.

#przegryw #depresja #pracbaza #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
@mirko_anonim: to nie takie proste miras, jak liczysz na wygodną pracę biurową bez żadnych cenionych na rynku umiejętności to musisz wysłać nie -dziesiąt ale -set CV i liczyć na cud.
było to dla mnie ekstremalnie traumatyczne przeżycia, ciągły stres, jakieś gównoprojekty, profesorki z wybujałym ego, którzy nie potrafia przekazywać wiedzy, praca w grupach z debilami,


@mirko_anonim: nie chce Cie martwic ale w prawdziwym zyciu 2/3 projektow tak wyglada, tylko zamiast studentow masz ludzi w zespole. Jesli wtedy nie dawales rady to dlaczego uwazasz, ze w samej pracy bedzie lepiej?
@mirko_anonim jestem w trakcie zmiany pracy, ale generalnie pracowałam i będę pracować w korpo finansach bez studiów.
Dwa języki obce + certyfikat związany z finansami (+ oczywiście wszystkie pierdoły w rodzaju zaawansowany Excel blah blah blah).
Jednocześnie jak już wyżej zauważono - jeśli nie dawałeś rady na studiach ze względu na stres, obcowanie z idiotami, terminy i robienie rzeczy które obiektywnie nie mają sensu, to w pracy w korpo będzie Ci ciężko.
@mirko_anonim: wiedza z 2020, ale może będzie valid przynajmniej częściowo:
1. ogarnij excela. Serio, wiem, że na wykopie beka, ale w korpo z tego się korzysta, szczególnie świeżacy są gonieni do robienia raportów niezależnie od dziedziny, bo nikt tego nie chce robić. Poziom wyszukaj pionowo, jeżeli i tabel przestawnych na początek styknie.
2. Ogarnij angielski. Najlepiej komunikatywny, musowo do poziomu rozumienia czytanego tekstu, ale w praktyce ograniczy ci to ilość ofert
Na studiach byłem 3 razy, również na takich online, ale było to dla mnie ekstremalnie traumatyczne przeżycia, ciągły stres, jakieś gównoprojekty, profesorki z wybujałym ego, którzy nie potrafia przekazywać wiedzy, praca w grupach z debilami


@mirko_anonim: To nie polecam podejmowania pracy w ogóle, bo w pracy wcale nie jest lepiej.