Wpis z mikrobloga

#szkolastandard #dzieci #ksiazki #nauczyciele #nauka #absurd

Proszę wytłumaczcie mi dlaczego w Polskich szkołach nie ma takie wynalazku jak szafki na książki? Wziąłem dzisiaj w rękę plecak swojej córki i coś mi ciężko było. Myślałem, że dosłownie zapakowała tam kamienie. Otwieram a tam drugie śniadanie+książki co dało wynik prawie 7,5kg. Sprawdziłem czy czasem nie zapakowała za dużo niepotrzebnych książek, po weryfikacji z planem lekcji wszystko się niestety zgadzało. Nauczyciele drą się, żeby dzieci nie dźwigały a pozwalają na dźwiganie takiego ciężaru każdemu 2x dziennie. To jest jakiś absurd. 6 klasa podstawówki. To nie pasta niestety

Może jakiś nauczyciel się wypowie?
Pobierz Cisak - #szkolastandard  #dzieci #ksiazki #nauczyciele #nauka #absurd

Proszę wytłuma...
źródło: temp_file601452180881767227
  • 108
@Cisak: podsumowując całą dyskusję, dochodzę do wniosku, że najlepiej zeskanować wszystkie książki i wrzucić w aplikację np. Moon+ Reader i dać dziecku tableta do szkoły, a w domu niech się uczy z książek, zakładając, że w domu poświęca więcej czasu na naukę.
@Cisak: od lat się o tym mówi i od lat żadna władza się tym nie zajęła. A mamy czytniki e-book które kosztują 500 zł i mogłyby obsłużyć każdy podręcznik
@Cisak: książki mogły by być wspólne, po co 100 uczniów ma kupować 100 książek, lekcje przypisać do określonej sali a książki jako własność szkoły, każdy uczeń powinien mieć ebooka danej książki i problem rozwiązany, jedyny problem jest w mniej majętnych rodzinach w których nie ma żadnego urządzenia który mógł by taką książkę wyświetlić.
@Darth_Gohan: Ogólnie się zgadzam, że to mały krok dla ucznia, ale wielki dla systemu edukacji.

Ad. 1 ciężej może i tak, ale otrzymujesz za to indeks swoich podkreśleń, wyszukiwanie, wbudowane słowniki itp itd
Ad. 2 tak, raz na 3-4 tygodnie ;)
Ad. 3 za moich czasów nie było czytników więc na lekcjach (i dalej na studiach) czytałem po prostu książki, potem na telefonie trochę jak się pojawiły książki w formacie .jar
@marcinaj:
4. No i to właśnie pokazuje, że nie rozumiesz podstawy problemu. Co z tego, że dzieciak ogarnia lepiej? To nauczyciel prowadzi lekcje. To nauczyciel musi wiedzieć jak dobrze wykorzystać podręcznik. Jak nie ogarnia w elektronikę to jak ma dobrze poprowadzić lekcje jak reszta będzie na czytniku?
5. To jest Kindle Classic + Podręczniki. Plus zapominasz, że od dawna można kupować podręczniki po starsych klasach więc też wtedy coś oszczędzasz.
6.
@Darth_Gohan: Nigdzie nie powiedziałem nic o dostawaniu podręczników. Darmowe podręczniki to dopiero byłaby rewolucja przy której cyfryzacja za pomocą czytników to mały pikuś ;)

Wydaje mi się, że ja jestem zbyt wielkim optymistą w temacie a Ty natomiast szukasz dziury w całym, choć co do zasady chyba się zgadzamy, że to byłaby dobra droga.
@marcinaj: Zgadzam się na pewno. Zwyczajnie uważam, że takie rozwiązanie potrzeba zrobić na początku pilotażowo, a potem na jego podstawie przygotować nauczycieli, szkoły i rodziców. Dzieciaki sobie najłatwiej z tym dadzą radę.

Szukam dziury w całym bo zwyczajnie uważam, że w każdym rozwiązaniu trzeba szukać jego negatywów. Wtedy można je już na etapie pomysłu poprawić :)