Wpis z mikrobloga

Cześć,

Orietuje się ktoś po jakim czasie od wydania orzeczenia lekarza orzecznika z ZUS zostanie mi przyznane jednorazowe odszkodowanie? Rok temu złamałem nogę na rowerze w Uber Eats, a 02.11.2023 lekarz ustalił 5% długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Na stronie ZUSu jest napisane, że za każdy 1% przysługuje 1269zł, czyli teoretycznie miałbym 6345zł. I to jest brutto, czy netto? Mam czekać, czy jeszcze zanieść życiorys Ferdka Kiepskiego w 18 egzemplarzach w tłumaczeniu na mongolski? xD chciałbym jak najszybciej coś dostać, bo jak ostatni kretyn nabrałem #chwilowki i w kilku mam łącznie prawie 1500zł do spłaty ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kiedyś się śmiałem z ludzi, którzy biorą to dziadostwo, a sam po #benzo i innych lekach brałem na kolejne e-recepty i opakowania. Aż nie mogę uwierzyć w swoje #!$%@?...

#zus #odszkodowanie #odszkodowania #prawopracy
  • 6
@wyjatkowy_szmaciarz: od daty doręczenia orzeczenia w ciągu 14 dni się uprawomocnia. Jeżeli ostatnią okolicznością w sprawie jest uprawomocnienie się orzeczenia to od dnia uprawomocnienia w ciągu 14 dni jest wydawana decyzja. Czas na wypłatę świadczenia jest do 30 dni od daty wydania decyzji, zazwyczaj wypłata jest realizowana w ciągu ok. 7-10 dni.
Jest to kwota brutto=netto.
@wyjatkowy_szmaciarz Siema kolego. Ja na twoim miejscu poszedłbym na pierwszą lepszą budowę i zapytał czy nie potrzebują kogoś do pomocy. 1500 to w tydzień może 1.5 tygodnia spokojnie byś zarobił i to spłacił.