Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do nowego laptopa.
Chciałem przejść na appla, bo dużo sprzętów już mam i w sumie zawsze o tym myślałem.

Pierwszym pomysłem był nowy Air 15", ale raz że to około 10k, a dwa, że i tak bym raczej o wykorzystywał jako podpięty do monitora i klawiatury. W związku z tym zainteresowałem się Makiem Mini.

Miał ktoś taki dylemat jak ja? Albo używacie maka mini?
Jakie odczucia?

#apple #macbook #macbookair #macbookmini
  • 8
  • Odpowiedz
@LucaJune: jak będziesz pracował w jednym miejscu i nigdy nie zmienisz go to laptop ci niepotrzebny, a poza tym air 15 jest za 7600 z tego co pamiętam a idzie black Friday. A mini za 4000, na bym wziął laptopa bo ma kamerę i mikrofon a potrzebuje się zadzwonić czasem. Mac mini nie ma tego.
  • Odpowiedz
A może 13 cali? W domu podpinam dodatkowo pod zewnętrzny monitor, ale i tak pracuje głównie na wbudowanym. Przesiadłem się z latptopa 17 cali i mniejszy rozmiar mega mi pasuje. Wygodny, wszędzie się mieści, fajnie się pracuje w łóżku.

Jakbyś kupił mini to polecam fajny monitor qhd / 4k
  • Odpowiedz
@LucaJune: po co ci tyle w wewnętrznym dysku? Wszystko trzymasz w icloudzie, dysk się optymalizuje i masz backup z dostępem
Do wszystkich plików z dowolnego urządzenia na świecie.

Zewnętrzny dysk ssd taki mini samsung za 2TB jest 300 zł.

Używam Apple od 2005 roku i jeszcze nie zapełniłem 250 GB. Nigdy. Nie w czasach gdzie Manchester 2TB za 40 zł miesięcznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomekkkkk: teraz mam właśnie 17 cali, miałem do czynienia z 13 cali i dla mnie jest za mały, dlatego ten 15 cali idealnie by przypasował. Ale właśnie i tak będzie głównie podpięty pod monitor, dlatego ta opcja maca mini mnie zaintrygowała.
  • Odpowiedz
  • 0
@zenon_z_chorzowa1: Obecnie mam 500GB na starym HDD i 500GB na SSD, które są praktycznie zapełnione. Dlatego tak myślałem, że te 512 to jednak minimum. Chmurę icloud mam wykupioną dla rodziny - 2TB. Do tego też Onedrive 1TB.

Te podpinane dyski to jest jakieś rozwiązanie, ale chciałem bardziej iść w stronę minimalizowania sprzętów, a nie podpinania znowu dyndających dysków. Ciężka sprawa.
  • Odpowiedz