Wpis z mikrobloga

Powinni wprowadzić wakacje kredytowe do 2025. Ostatnie 2 lata pozwoliły mi nadpłacić prawie 10% kredytu, komu to przeszkadza? Czemu Lewica i spadkowicze chcą dorabiać banki? Raz ten kraj zrobił coś dla ludzi. No może drugi, pierwszym było 500+ i już polaczki skamlą żeby im homonto zakładać. Eh w tym kraju nigdy nie będzie dobrze.

#nieruchomosci #gospodarka
  • 24
  • Odpowiedz
  • 23
Jak kogoś stać na zakup akcji to musi się liczyć z ryzykiem, dobrostan wynikający z posiadanego M jest ważniejszy niż zyski z akcji i zyski banków.


@KokainowyStforek: Jak ktoś bierze kredyt na zmiennej stopie to musi się liczyć z tym, że jego koszt może wzrosnąć. Kim jesteś, żeby decydować co dla kogo jest ważniejsze?
  • Odpowiedz
Jak kogoś stać na zakup akcji to musi się liczyć z ryzykiem, dobrostan wynikający z posiadanego M jest ważniejszy niż zyski z akcji i zyski banków.


@KokainowyStforek: Twój dobrostan mnie nie obchodzi, interesuje mnie dobrostan moich inwestycji a to że ty byś chciał dostać pieniądze za darmo to już twój problem. Mam nadzieję że chociaż masz zmiennoprocentowy żeby trochę offsetować te wakajki które dostałeś w ramach kiełbasy wyborczej.
  • Odpowiedz
A mnie nie interesuje stan twoich inwestycji. I co teraz?


@KokainowyStforek: To w takim wypadku podejmuje rząd który już postawił krzyżyk na twoich wakacjach kredytowych.

Zobaczymy kto silniej lobbuje - moja inwestycja w banki czy twoja w nierucha. Zacznij już lepiej pisać listy do ministerstw że twoja płynność jest kluczowa dla stanu gospodarki na osiedlu oxygen plaza w Sosnowcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek hehe, spoko logika. Coś takiego jak sprawiedliwość powinna być? Dlaczego ktoś dostaje wakacje co wziął w 2021 a ten w 2023 już nie? Czym to się różni? To tak samo jak np z górnikami. Dlaczego większość ludzi jest przeciwko ? Bo są premiowani przez rząd. Wprowadza to nierówności na rynku. Każda taka nierówność powoduje zamieszanie na rynku i zgrzyty. Co do 500+ to skoro 8 lat temu było git to
  • Odpowiedz
Zakup akacji jest zachcianką, zakup mieszkania jest podstawową potrzebą życiową. Nie trzeba inwestować w akcje banków, można kupić obligacje.


@KokainowyStforek: Nie trzeba kupować mieszkania - można wynajmować, można mieszkać u rodziców.
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek:

Wrzuć stan portfela bo podejrzewam że nie masz nawet grosza :) W przeciwieństwie do ciebie pewnie, ja coś tam kupuje.


Coś tam mam, ale nie poprzez PPK bo nie siedzę na UoP ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie sram się o wakajki jak gołodupiec, bo rozumiem kto
  • Odpowiedz
chcą dorabiać banki?


@KokainowyStforek: mam sporo oszczędności które trzymam na lokatach, bo przymierzam się do kupna mieszkania. Przez wakacje kredytowe lokaty mają mniejsze oprocentowanie w bankach bo banki próbują jakoś odrobić straty poniesione przez wakacje kredytowe więc odbywa się to kosztem osób oszczędzających pieniądze.
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: Ja chcę spłacić kredyt. Koszty WK ponoszą banki, kto powiedział że nie chcę spłacić kredytu/ W tej chwili mam 4 hipoteki na sobie, wakajki chcę tylko na 1.

Przez wakacje kredytowe lokaty mają mniejsze oprocentowanie w bankach bo banki próbują jakoś odrobić straty poniesione przez wakacje kredytowe więc odbywa się to kosztem osób oszczędzających pieniądze.


@zeszyt-w-kratke: LOL naprawdę są ludzie którzy wierzą w takie głupoty, oprocentowanie niezależnie od wakajek miałbyś
  • Odpowiedz