Wpis z mikrobloga

Szuria nie kuma, że chodzi o to co się spala w pierwszej kolejności. (...) A Lupo będzie palić i smrodzić.


@zdrajczyciel powiedz mi proszę - skąd się bierze takie CO2 w spalinach?
Jeśli nie wiesz, to ci powiem - ze spalania paliwa. Skoro więc jest większe spalanie - to i więcej CO2 zostanie wydzielone podczas spalania. Nawet jak auto jest hybrydą, to nadal spala paliwo i wytwarza CO2. Chemii w szkole nie
@KonwersatorZabytkow: Zdajesz sobie sprawę, że nie chodzi tylko i wyłącznie o CO2 ale też o inne produkty spalania? Chociażby norma EURO4 dla samochodów z silnikiem Diesla nie definiowała ile cząstek stałych może emitować silnik? Różnica w dopuszczalnym stężeniu pyłów PM jest pięciokrotna. Dolicz do tego tlenki azotu. Krzyczycie o wolności do umierania, ja #!$%@?...

Tylko to jest w g/km więc jakaś Corsa Euro 4 ma podobne emisję co BMW Euro 6
na pewno dalej lepiej wypada lupo


@Shatter: Emisja to nie tylko CO2... Lupo 3L nie ma filtra cząstek stałych i produkuje dużo pyłów zawieszonych, które przez płuca i krew dostają się do mózgu chociażby...
bogatych ludzi z fajnymi autami


@Shatter samochód, który przez następne kilka lat wjedzie do strefy, można kupić za jedną średnią pensję, nie wydaje mi się, że trzeba być bogatym, żeby sobie na to pozwolić
najwięcej wszelkiego rodzaju pylow pochodzi z klocków hamulcowych i opon


@Shatter: Nie wiem czy najwięcej, nie mam takich danych. Rozumiem, że skoro opony się ścierają co powoduje zwiększenie ilości pyłów to nie musimy już nic robić? To jest argument z którym się nie zgadzam, bo można robić w innych miejscach, gdzie jest to możliwe. Tak samo jak osoba, która dba o ekologię, segreguje śmieci, stara się ograniczać jazdę samochodem itp. raz
@BreathDeath "robić" można dużo, ale niekoniecznie przez karanie biednych i średniaków, a tym bardziej robić to po fakcie - mieszkasz sobie w Warszawie od 20 lat, masz tam swojego Lanosa od lat 10, mieszkasz 3 kilometry poza strefa czystego transportu i nagle musisz wymienić auto, żeby dojechać do pracy, przejeżdżając przez te strefe.

Lot samolotem nie jest "zły". "złe" w kontekście ekologii są loty samolotami prywatnymi, które oczywiście nie mogą zostać ograniczone,
@Shatter: To co piszesz ma sens. Ja się odwołuję do porównania lupo i x7.

Problem jest szerszy i trzeba się zastanowić jak go rozwiązać kompleksowo, bo może podróżowanie samochodem do pracy w centrum nie jest najlepszą opcją?