Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zacząłem oglądać Archiwum X, bo jedyne z czego to kojarzyłem to za dzieciaka, że już miałem pełne majty jak tylko intro leciało xD

Obejrzałem dopiero 2 sezony (50 odcinków) i jestem megapozytywnie zaskoczony, głównie ze względu na to, że obecne nowe seriale stały się dosyć męczące, bo jadą jednym i tym samym schemacie. RUCHANIE SEX PLOT TWIST NA KONIEC ODCINKA KREW FLAKI #!$%@? #!$%@?, wszyscy bohaterowie to schematyczne kalki powtarzane po sobie

Archiwum X się przy tym wydaje bardzo spokojny, jest motyw przewodni całego serialu, ale pojawia się on raz na kilka odcinków, a tak to większość epizodów to osobna historia jakiegoś potworka czy innego niewytłumaczalnego zjawiska. Mimo, że lubię Grę o Tron (pierwsze sezony) czy The Boys to miło usiąść do luźnego serialu, bez zbędnego pompatyzmu, tylko sama dobra rozrywka xD

Z czystym sercem polecam

#archiwumx #xfiles #seriale
yahoomlody - Jakiś czas temu zacząłem oglądać Archiwum X, bo jedyne z czego to kojarz...

źródło: 92134e543b7ee181e5e1da39f1e544ca

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • 8
@yahoomlody serial jest bardzo fajny, ale imo 9 sezon porażka i poza 2-3 odcinkami które nawiązują do fabuły z wcześniejszych sezonów możnaby go odpuścić.

No i są jeszcze dwa sezony reebootu które zaskakująco dają radę
  • Odpowiedz
@yahoomlody: serial mega. Ostatnio też z różową oglądamy. Nawet sobie zamówiłem prezent na święta z tej okazji, słynny plakat „I want to believe” ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@yahoomlody: same here, ostatnio z różową zaczęliśmy i mimo że serial starszy od niej, to wczuta bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) mnie też o dziwo ominęło (za dzieciaka był zbyt nudny/niezrozumiały), ale teraz na pewno wjedzie całość
  • Odpowiedz
@yahoomlody: Serial legenda. Monster of the week, prawdziwie ludzcy bohaterowie i występy gościnne gwiazd jak np. Brada Douriffa to jest do dzisiaj quality, nie mówiąc o klasycznym poczuciu humoru którego próżno dzisiaj szukać w TV.
  • Odpowiedz
RUCHANIE SEX PLOT TWIST NA KONIEC ODCINKA KREW FLAKI #!$%@? #!$%@?


@yahoomlody: Tak z ciekawości, jakie Ty seriale oglądasz XD serio pytam, ja raczej nie oglądam zbyt dużo i takich scen nie widziałem
  • Odpowiedz
  • 0
@yahoomlody też mi brakuje takich seriali, sam wracam do star treka, wiadomo efekty czasem śmieszne itp.. Ale fajnie się to ogląda a nie 20 odcinków jeden historii.

Popatrz ile szło by filmów zrobić z każdego odcinka xD kiedyś to mieli fantazje
  • Odpowiedz
  • 14
@yahoomlody Do tego serial bogaty w treść. Pełno nawiązań do różnych kultur, wierzeń, mitów etc. Do teorii spiskowych też dużo nawiązań - co ciekawe niektóre już obecnie nie są teoriami spiskowymi a faktami jak np system echelon.
  • Odpowiedz
@yahoomlody: x files to złoto, jasne serial przez wszystkie sezony miał swoje wzloty i upadki, jakość pełnometrażowek czy sezonu po "ożywieniu" marki jest mocno dyskusyjna, ale w swoim primie wciąż bije na łeb współczesne produkcje. Jak dla mnie ścisła topka, może już nie top3, ale na pewno top5.
  • Odpowiedz
@yahoomlody: serial nadal się trzyma, do tego wersja HD na 50 calach, miodzio, wkurza mnie tylko że serial nie ma zakończenia, aktorzy mają się dobrze powinni to już zamknąć
  • Odpowiedz
Jedną z zalet tego serialu jest to że we wszystkich 11 sezonach nie ma ani jednej sceny seksu.


@damianooo8: to było jedno z głównych założeń relacji Muldera i Scully jak powstawał serial.
  • Odpowiedz