Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wiem że jest tu trochę zwolenników Elona więc wytłumaczycie mi na czym polega fenomen? Bo mając tyle kasy sam otaczałbym się mądrzejszymi od siebie ludźmi żeby robili coś fajnego a ja będę twarzą tego projektu. Mógłbym kupić dobrze prosperujące startupy czy inne gotowe firmy żeby mi w przyszłości przynosiły zysk albo tak doinwestować startupy żeby stały się gigantami. No i hobbystycznie rozwijałbym sobie jakieś szalone wizje jak np. lek na nieśmiertelność i do tego tak samo zatrudniłbym cały sztab a ja miałbym szacunek że robię wielkie rzeczy.

#elonmusk #spacex #tesla #przemyslenia #usa #wygryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wiem że jest tu trochę zwolenników Elona więc...
źródło: Elon-Musk
  • 16
@mirko_anonim:

doinwestować startupy żeby stały się gigantami


Kupił już Twittera, wystarczy inwestowania.
Z tesla mu się udało bo dostał ja za drobne ograbiając paru zdolnych inżynierów. (Tak Elon nie jest założycielem Tesli jak sobie przypisuje).
Bogaty dzieciak z bogatego domu.
@mirko_anonim: Tylko idiota sprzedaje dobrze prostepujący startup, albo ten startup wcale dobrze nie prosperuje. Chyba mu na razie starczy branż w których działa: Twitter, Rakiety, samochody, AI. Według Elona zysk nie jest najważniejszy tylko rozwój ludzkości, jako jedyny obniżał ceny Tesli gdzie reszta rynku tylko podwyższała. Przejął Twitter(na którym jak na razie ostro stracił) z rąk lewaków i uczynił go bardziej wolnym itp.
Wiem że jest tu trochę zwolenników Elona więc wytłumaczycie mi na czym polega fenomen?


@mirko_anonim: Przeczytaj nową biografię, jeśli jesteś realnie zainteresowany odpowiedzią na swoje pytanie. To dobry początek. Fenomen polega w skrócie na tym, że Elon Musk jest człowiekiem, którego prawdopodobnie (jeśli jego plany powiodą się choćby w niewielkiej części) historia zapamięta jako jednego z największych wizjonerów i którego nazwisko będzie znane w czasach, gdy o istnieniu takiego politycznego tworu
@mirko_anonim: Chyba za późno siedzę na wykopie i pewnie będę żałował tego co napiszę, ale piękny tu widzę butthurt o Elona.
Weźcie takiego Bezosa. Jest równie bogaty, jeśli nie bogatszy i też mu się zamarzyły rakiety. Doleciał już na orbitę? W czasie gdy SpaceX wynosi na orbitę więcej niż reszta świata, Musk robi jeszcze Teslę i parę innych tematów. Bezos ma oczywiście jeszcze Amazona. Musk nie jest w pojedynkę odpowiedzialny za
@mirko_anonim: to tak nie działa. Większość ludzi nie docenia w ogóle roli CEO. Widzicie tylko ręce które wykonują zadania, ale w zasadzie funkcja CEO jest najistotniejsza. To on organizuje sposób działania firmy. To on wybiera odpowiednich ludzi na niższe szczeble zarządzania komórkami. On pilnuje czy wszystko funkcjonuje prawidłowo i reaguje lub nie. To on określa w co warto inwestować, co firma ma robić. Analizować rynek, konkurencję i reagować na te zmienne.
DOBREGO ZARZQDZANIA FIRMĄ NIE DA SIE KUPIC!

SpaceX i BlueOrigin to dwa idealne przykłady że to co mówisz nie ma sensu. Musk zarządzał a Bezos tylko finansował swoją.

- Bezos założył Blue Origin w 2000 roku i z miejsca zainwestował w nią $1mld. Następnie co roku sprzedaje akcje Amazona wartości 1mld i i pompuje w BO.

- Dwa lata później w 2002 roku Musk zakłada SpaceX i inwestuje wszystko co ma $100mln.
Pobierz 9ada66a7ca8bf7e3 - DOBREGO ZARZQDZANIA FIRMĄ NIE DA SIE KUPIC! 

SpaceX i BlueOrigin ...
źródło: final_size-joke_20210719202518
Tylko idiota sprzedaje dobrze prostepujący startup, albo ten startup wcale dobrze nie prosperuje.


@Marian84: Jak zakładasz startup to na samym początku określasz "strategię wyjścia". Czy będziesz firmę kontynuował czy sprzedasz jak zacznie dobrze prosperować. Ta druga strategia jest najczęstsza... Wielu ludzi kręci właśnie proces zakładania firm i ich rozwijania.
Wiem że jest tu trochę zwolenników Elona więc wytłumaczycie mi na czym polega fenomen? Bo mając tyle kasy sam otaczałbym się mądrzejszymi od siebie ludźmi żeby robili coś fajnego a ja będę twarzą tego projektu.


@mirko_anonim: Musk mówi wprost jakie ma cele: kolonizacja marsa i życie na ziemi oparte o odnawialną energię. Wszystkie jego biznesy i cała aktywność krąży wokół tych dwóch celi. Na kasę ma mniej lub bardziej "#!$%@?" -
@mirko_anonim ale przecież Elon dokładnie to robi ¯_(ツ)_/¯
Tesla kupiła w ostatnim czasie chociażby Wiferion (startup w technologiach ładowania). Neuralink można interpretować jako poszukiwanie leku na nieśmiertelność (w szerokiej interpretacji).
Tym samym Twój wpis wpada w kategorię "nie znam się, ale coś napiszę, może będzie z tego gównoburza"
Wiem że jest tu trochę zwolenników Elona więc wytłumaczycie mi na czym polega fenomen? Bo mając tyle kasy sam otaczałbym się mądrzejszymi od siebie ludźmi żeby robili coś fajnego a ja będę twarzą tego projektu.


Chyba podstawa to charyzma i upór w dążeniu do bardzo ambitnego celu (umieszczenie ludzi na Marsie) oraz przekonanie o tym że niemożliwe nie jest niemożliwe, tylko jeszcze nie wymyślono jak to zrobić. Pewnie dochodzi też słuchanie pomysłów